Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Kimin elinde ne güç varsa milletin huzuru ve selameti için kullansın'

'Kimin elinde ne güç varsa milletin huzuru ve selameti için kullansın'

Yaşanan çatışmalarla ilgili bir açıklama yayımlayan Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlığı, kimin elinde ne güç varsa onu milletin huzuru ve selameti için kullanması gerektiğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2015 Çarşamba 19:41
'Kimin elinde ne güç varsa milletin huzuru ve selameti için kullansın'

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Zahir Seven, artan çatışmalarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yaşanan çatışmalar ve son olarak Dağlıca ile Iğdır’daki saldırılara değinen Zahir Seven, “Bu saldırıların bir an önce bitmesini ve silahların susmasını istiyoruz. Aynı zamanda gerek Konya’da gerek Ankara’da ve gerekse ülkemizin değişik birçok ilinde tamamen akıldan, vicdandan ve dahi İslami anlamaktan yoksun cahil ve azgın kitlelerin oralara çalışmak için gitmiş olan işçilere veya oraya yerleşenlere veya otobüslerle seyahat eden Kürt vatandaşlarımıza yönelik saldırılarını da büyük bir esefle kınıyoruz.” dedi.

Seven, bölge illerinin birçok ilçesinde güvenlik gerekçeleriyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarının, diyaliz hastaları gibi mağduriyet yaşayanların durumları düşünülerek, yasağın en kısa zamanda kaldırılıp hayatın normale dönmesi gerektiğini söyledi.

Açıklamanın devamında Seven, şunları kaydetti: “Türk’üyle Kürt’üyle büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde Maide Suresi 2. Ayetinin iyice anlaşılması ve yaşatılmasını önemle vurguluyoruz. ‘İyilik ve takvada yardımlaşınız, ama günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayınız.’ yani kimin elinde ne güç varsa onu milletin huzuru ve selameti için kullansın. Tahrip kolaydır, marifet yapmaktır. Esas öldürmek değil, yaşatmak olmalıdır. Hedef çatışmak değil birlikte yaşamak olmalıdır. Özetle halk savaş, korku, baskı istemiyor, barış istiyor.” 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com