Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Kim Korkar ki Matematik'ten yarışması başladı

'Kim Korkar ki Matematik'ten yarışması başladı

Batman'da hayata geçirilen "Hayat Matematik Projesi" kapsamındaki matematik yarışmasının tanıtım semineri yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 17:52
'Kim Korkar ki Matematik'ten yarışması başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Anadolu Lisesi işbirliği ile hayata geçirilen “Hayat Matematik Projesi” kapsamındaki, matematik yarışmasının tanıtım semineri yapıldı.

Toplantı hakkında genel bilgi veren Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri Matematik Olimpiyatına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tüm ortaokulların davet edildiğini ve bu çalışmanın temel amacının öğrencilere matematiği sevdirmek olduğunu söyledi.

Batman Anadolu Lisesi konferans salonunda, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu başkanlığında verilen seminere, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, M.Hadi Torpa, Proje Koordinatörü Metin Örge, Okul Müdürleri ve Ortaokulların Matematik Zümre Başkanları katıldı.

Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş projenin uygulama safhaları ve nasıl uygulanacağı konularında bilgi verdi. Verilen bilginin ardından, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu bir konuşma yaptı.

Projeler öğrencilerin ufkunu geliştirmeli diyen, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu; “Matematik dersi zor olmaktan çıkarılmalı ve matematiği hayatın her safhasında özümseyerek hayata bakışımızı değiştirmeli. Matematik, insan yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında, yönlendirilmesinde, insana sistemli ve mantıklı bir düşünce alışkanlığının kazandırılmasında amaç ve insanın tüm etkinliklerinde kullanılan bir araçtır. Öğrencilerin matematik dersinde başarılı ya da başarısız olmalarında, matematiği sevmelerinde tutumların rolü büyüktür. Bu çerçevede öğrencilerimizin, matematik öğrenimine en üst düzeyde katkı sağlamak amacı ile Müdürlüğümüz ve Batman Anadolu Lisesi Matematik Zümresi işbirliği ile ‘Hayat Matematik Projesi’ hayata geçirilmiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından, Proje Koordinatörü Batman Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Metin Örge, projenin amaçları ve yarışmanın nasıl yapılacağı ile ilgili bir sunum yaptı.

‘Hayat Matematik’ yarışması Batman Anadolu Lisesinde Nisan ayında yapılacak. Yarışmada birinci olan okul takımına 3 adet tam altın, ikinci olan okul takımına 3 adet yarım altın ve üçüncü olan okul takımına 3 adet çeyrek altın ödül olarak verilecek. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com