Advert
Advert

Kilis'te saldırı: 1 asker hayatını kaybetti

Kilis-Suriye sınırında, Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir asker hayatını kaybederken, bir askerinde kayıp olduğu belirtildi.

Kilis'te saldırı: 1 asker hayatını kaybetti
Kilis'te saldırı: 1 asker hayatını kaybetti

Suriye sınırında bulunan Kilis'te, IŞİD'in etkin olduğu bölgeden açıldığı belirtilen ateş sonucu 2 asker yaralandı.

Yaralanan askerlerden Şanlıurfa-Akçakale nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki Yusuf Beylem kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaralanan diğer askere ise ulaşılamadığı açıklandı.

Alınan bilgilere göre; Şehit Mehmet Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, sınır devriyesi yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 2 asker yaralandı. Yaralı askerlerden Şanlıurfa Akçakale nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki Yusuf Beylem’in kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yaralı diğer asker ile irtibatın kesildiği ve askerin son durumu hakkında bir bilgi sahibi olunmadığı ifade edildi.

Olayın hemen ardından IŞİD'in sınır ötesi hedefleri bölgede bulunan askerler tarafından yoğun ateş altına alındı.

Genelkurmay’dan saldırıyla ilgili açıklama yapıldı

Yapılan saldırı ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Kilis'in sınır hattında bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakoluna ateş açıldığı belirtilerek, saldırının 1 Eylül 2015 tarihinde saat 18.15 sıralarında yaşandığı belirtildi.

Saldırının, sınırın Suriye tarafında IŞİD kontrolündeki bölgeden yapıldığı belirtilen açıklamada, açılan ateş sonucunda 2 askerin ağır yaralandığı, yaralanan bir askerin ambulansla hastaneye kaldırıldığı ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

Genelkurmay açıklamasında, bölgede yaralanan diğer askerin ise son durumu hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamadığı belirtilerek, bu askerle irtibatın kesildiği, askeri bulmaya yönelik bölgede arama faaliyetinin ve operasyonların devam ettiği ifade edildi. (Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erdoğan Grup Toplantısı’nda konuştu: İsrail'e net mesaj!..
Erdoğan Grup Toplantısı’nda konuştu: İsrail'e net mesaj!..
Mevsimlik ask kabağı! Sadece Suruç'ta yetişiyor
Mevsimlik ask kabağı! Sadece Suruç'ta yetişiyor