Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kiliselerin yakıt parası diyanet bütçesinden

Kiliselerin yakıt parası diyanet bütçesinden

Din Bir Der Ş.Urfa şube başkanı Mehmet CENGİZ; Kiliselerin yakıt parası diyanet bütçesinden ödeneceği iddia etti

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2013 Çarşamba 19:47
Kiliselerin yakıt parası diyanet bütçesinden

Cengiz, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Diyanet, Dini bir kurum olup, görevleri kanunlarla belirlenmiştir. Yetersizde olsa, halk nazarında itibari olan bir kurumdur. Diyanet’in öncelikli görevi halkı Dini konularda aydınlatmaktır. aile yuvalarının yıkıldığı,zinanın serbest bırakıldığı,insanlığın faiz kıskacında inim inim inlediği,uyuşturucu ile gençliğin zehirlendiği,gizli ellerce boğuşturulduğu, bir zamanda,insanlık Dine açken, Bazı işler diyanet eliyle yaptırılıyor ki, eleştirmemek elde değil. Ülkemizde son on sene zarfında 400 e yakın kilise tamir edilerek hizmete açıldı. Gider masrafları da devlet bütçesinden yapıldı. Neymiş eşitlikmiş, Bu kilise, havra ve sinagogların elektrik parası da diyanet bütçesinden, hem de bakanlar kurulu karı ile Tüm müftülüklere emir talimat gönderilerek bunu yapmaya çalışıyorlar. Madem eşitlikse neden Ayasofya Camii hala açılmamış, AB “listeliyor Türkiye “gerekleri bir, bir yapıyor. Yakın zamanda Peygamberler Şehri Urfa’mız da Dinler arası diyalog adı altında değişik dinlere mensup kişilerce bir toplantı yapıldı.. Toplantıda devleti temsilen yetkililer vardı.

Konuşmalarda bir il müftüsü! maaş, mevki, makam uğruna “Müslümanlar felsefeyi Süryanilerden” öğrenmiş dedi bu ne zillettir. Kimlere şirin görünmek isteniyor bir din adamının görevi bumudur? Birlikten dem vuruluyorsa bu toplantılar Filistin, süriye, Afganistan, Irak, yani kanın aktığı yerlerin göbeğinde yapılırsa bizde destekleriz.

Bugün Yahudi Hıristiyanlarca! İslam coğrafyasında Müslüman kanı akıtılıyor. Siz neyin birliğinden bahsediyorsunuz. İştahı kabarık Siyonist düşünceler peygamberler şehrinden ne istiyor. Perde arkasını görmek istiyoruz. AB istiyor diye, toplum fertleri ifsat ediliyor. Nesli bozmak için bir yandan süt bankası, dinde olmayan dinler arası diyalog, Kültürler arası bilmem neler, İslam dininde olmayan şeylerdir. Barış ve kardeşlikten bahsediliyor, akil insanlar seçiliyor birlik sağlanacakmış, bize göre barışın doktoru da reçetesi de yanlıştır. İslam’ın referans alınmadığı bir şeyde hayır yoktur. Din Bir Der Şanlıurfa Şubesi olarak! vahiy, sünnet ve fıkıh dışı,tüm eylemlerin toplumda yer bulmayacağı kanaatidir. Kiliselerin yakıt parası diyanet bütçesinden ödenecek ise, Camilerde toplanan paraların akıbetinden kuşku duymamak elde değildir. Karanlık 28 Şubat sürecinde Camilerde toplanan paraların Ergenekonculara aktarıldığı gibi olmasın. Gerçek hocalarımızın din dışı oynanan oyunları bilmeleri, susmamaları temennimizdir”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com