Advert
Advert
Advert

Kılıçdaroğlundan türbana sessiz destek

Kılıçdaroğlundan türbana sessiz destek
Kılıçdaroğlundan türbana sessiz destek

CHP, YÖK tarafından İstanbul Üniversitesine gönderilen ve kız öğrencilerin türbanlı olasa bile derslere girebilmesinin önünü açan yazısına karşı bir adım atmayacak ve sessizlik politikası izleyecek.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, son dönemde türbanı çözecekleri konusunda irade seslendiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuda YÖKün bu yazısını durdurmak amacı ile herhangi bir şekilde hukuki yollar da dahil bir girişimde bulunulmayacağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU: SAMİMİYİZ

Başından bu yana türban konusunda partisinin samimi olduğunun bilinmesini istediğini belirten Kılıçdaroğlu, böylece kendi çizgisinin daha önceki yönetim ile farklı olduğu mesajını verdi.

CHP Genel Başkanı herhangi bir adım atmamakla taktiksel açıdan da daha önce söyledikleri ile ters düşmemiş oldu.

CHP Liderine yakın çevrelerden alınan bilgiye göre, Kemal Kılıçdaroğlu, YÖKün bu yazısının kurumun kendi tasarrufu olarak görüyor ve partisini daha fazla bu tartışma konusunun içinde tutmak istemiyor.

Ayrıca, son dönemde türban sorununun çözümü ile ilgili çıkışlarının devamını getirmek amacı ile daha kapsamlı projeler üzerinde çalışıyor. Başkent kulislerinde, dün CHPnin YÖKün bu yazısı ile ilgili hukuki girişim başlatacağı veya bireysel hukuk yollarına başvuranları açıkça destekleyeceği konuşuluyordu.

YÖK, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne gönderdiği yazıda, öğrencilerin derslerden hiçbir gerekçeyle çıkarılamayacağına işaret ederek, buna kalkışan öğretim üyesi hakkında ise disiplin işlemi yapılacağını bildirmişti. Karar şapka takan bir öğrencinin dersten çıkarılması üzerine yaptığı şikyet üzerine alınmıştı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet ESKİLER     2015-06-15 Teşekkürler Zeki bey halkın ve gerçek AK yüreklerin düşüncelerini paylaşmışsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu