Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!

Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!

CHP Genel Başkanı, Kur'an dersinin seçmeli olmasını "Erdoğan, kutsal kitabımızı yolsuzluklara kalkan etmiştir" diyerek ağır ithamlarda bulundu

Giriş Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 22:26
Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!
TBMM'de tartışmalarla devam eden 4+4+4" düzenlemesi görüşmelerinde Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olarak okutulması yasasının kabul edilmesini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete ağır sözlerle yüklendi.

Kılıçdaroğlu, hükümetin yeni eğitim sistemiyle ilgili paketin karşı yaptığı muhalefetin dozunu artırdı ve konuya başka yönlerden yaklaşmaya başladı. 

İzmir'de bugün bir açılışta konuyla ilgili konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin eğitim paketiyle başka amaçlar peşinde olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu bu iddiasını, önceki gün kabul edilen seçmeli Kur'an dersi önergesine gönderme yaparak "Kur'an'ı yolsuzluklarına kalkan yaptılar" dedi.

"KUR'AN'I YOLSUZLUĞA KALKAN YAPTILAR"

Kılıçdaroğlu konuşmasında "Bana bir Allah’ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu’nın, İhale Yasası’nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP’nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır." ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları: 

"Bana bir Allah'ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu'nın, İhale Yasası'nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli... Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP'nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır. Kutsal kitabımız hepimizin baş tacıdır. Evlerimizde tutar, başucuna asarız. Annelerimiz kılıfının etrafını işlemelerle süslerler. Elimize duayla, besmeleyle alırız. Açarken de beslemeyle açarız. Sen tutup 20 milyar dolarlık yolsuzluğun kılıfı olarak millete sunuyorsun.

Din eğitimine karşı değiliz, inançlarımıza saygılıyız. Pedagoji uzmanlarını çağırıp elbetteki din eğitimi verebiliriz. CHP, hiçbir zaman yolsuzlukların kılıfı olarak inançları kullanmadı. İnançları siyasete alet etmedi. Bizim özümüz de sözümüz de birdir. Hiçbir zaman yolsuzluk yapanların arkasında durmadık, savunmadık. İnançlarımızı yolsuzluklara kılıf olarak kullananlara izin vermeyeceğiz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com