Advert
Advert
Advert

Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!

CHP Genel Başkanı, Kur'an dersinin seçmeli olmasını "Erdoğan, kutsal kitabımızı yolsuzluklara kalkan etmiştir" diyerek ağır ithamlarda bulundu

Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!
Kılıçdaroğlu: Kur'an'ı yolsuzluğa kalkan yaptılar!
TBMM'de tartışmalarla devam eden 4+4+4" düzenlemesi görüşmelerinde Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olarak okutulması yasasının kabul edilmesini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete ağır sözlerle yüklendi.

Kılıçdaroğlu, hükümetin yeni eğitim sistemiyle ilgili paketin karşı yaptığı muhalefetin dozunu artırdı ve konuya başka yönlerden yaklaşmaya başladı. 

İzmir'de bugün bir açılışta konuyla ilgili konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin eğitim paketiyle başka amaçlar peşinde olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu bu iddiasını, önceki gün kabul edilen seçmeli Kur'an dersi önergesine gönderme yaparak "Kur'an'ı yolsuzluklarına kalkan yaptılar" dedi.

"KUR'AN'I YOLSUZLUĞA KALKAN YAPTILAR"

Kılıçdaroğlu konuşmasında "Bana bir Allah’ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu’nın, İhale Yasası’nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP’nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır." ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları: 

"Bana bir Allah'ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu'nın, İhale Yasası'nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli... Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP'nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır. Kutsal kitabımız hepimizin baş tacıdır. Evlerimizde tutar, başucuna asarız. Annelerimiz kılıfının etrafını işlemelerle süslerler. Elimize duayla, besmeleyle alırız. Açarken de beslemeyle açarız. Sen tutup 20 milyar dolarlık yolsuzluğun kılıfı olarak millete sunuyorsun.

Din eğitimine karşı değiliz, inançlarımıza saygılıyız. Pedagoji uzmanlarını çağırıp elbetteki din eğitimi verebiliriz. CHP, hiçbir zaman yolsuzlukların kılıfı olarak inançları kullanmadı. İnançları siyasete alet etmedi. Bizim özümüz de sözümüz de birdir. Hiçbir zaman yolsuzluk yapanların arkasında durmadık, savunmadık. İnançlarımızı yolsuzluklara kılıf olarak kullananlara izin vermeyeceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret