Reklamı Geç
Advert
Advert

Kılıçdaroğlu; Fakıbaba başarılıdır

Kılıçdaroğlu; Fakıbaba başarılıdır
Kılıçdaroğlu; Fakıbaba başarılıdır

Şanlıurfa’nın  Kısas Belde Belediyesince organize edilen “Kısas 8. Aşure ve Kültür Etkinliklerine” katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı makamında ziyaret etti.

 

     Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba ve Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın, Ahmet Al, Mehmet Fevzi Yücetepe ve Mahmut Kırıkçı tarafından karşılanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, başkanlık makamında bir süre görüştü.

Fakıbaba'yı Belediye Başkanı olmadan önce tanıdığını, o zamanlarda da Fakıbaba'nın yine Şanlıurfalılara bir hekim olarak hizmet ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Fakıbaba, sonra belediye başkanı oldu ve Şanlıurfa'ya büyük hizmetler verdi. Şanlıurfa'nın tanınmaya pek ihtiyacı yoktu zaten tanınıyordu, ama onun katkısı oldu. Şanlıurfa'yı modern bir kent haline getirdi, olağan üstü hizmetleri oldu'' dedi.

Fakıbaba'yı son derece mütevazı ve alçak gönüllü bir kişi olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanlığına seçildiği dönemde basında çıkan ''Fakıbaba'nın partilerine geçeceği'' haberlerini hatırlatması üzerine, ''Fakıbaba bir halk adamı, halka ve Şanlıurfalılara hizmet ediyor, bizim adımız da Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi, halkla kucaklaşmak istiyoruz. Partimize geçmesi konusu tabii ki kendi düşüncesi, elbette aramızda görmekten sevinç duyarız'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı seçim beyannamesiyle ilgili olarak Kemal Kılıçdaroğlu, ''Dinleme imkanım olmadı, benim yoğun programım vardı. Ama arkadaşlar aktardı, gazetelerden okudum. Programda galiba insan unutulmuş'' dedi.

 

     Şanlıurfa Belediyesi Şeref Defterine Şanlıurfa hakkındaki izlenimlerini yazan Kemal Kılıçdaroğlu’na mırra(acı kahve) ikram edildi. “Fakıbaba’nın yapmış olduğu başarılı hizmetlere dikkat çeken ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, bu başarının devam etmesi” dileğinde bulundu.

 

      Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na mırra takımı hediye etti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi