Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu başı açıkları savunuyor

Kılıçdaroğlu başı açıkları savunuyor

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2010 Perşembe 14:43
Kılıçdaroğlu başı açıkları savunuyor

Başörtüsü sorununu çözme sözü veren ama formülünü açıklamayan Kılıçdaroğlu, başörtülü kızın, çözümü söyleyin size oy vereyim teklifini dağ dere toprak dolaştırırak cevapladı. Başörtülü kızın Atatürk tepkisine alkış tufanı koptu.

Başörtülü üniversiteli kızın Kemal Kılıçdaroğluna gösterdiği tepki herkesi şaşırttı. Kanal Dde Abbas Güçlünün programına katılan Kemal Kılıçdaroğluna soru sormak için söz alan başörtülü üniversite öğrencisi Karşımda bir Atatürk yok. O yüzden ayağa kalmak istemiyorum diye tavır alınca salonda büyük alkış koptu. 

Çıkışı üzerine Abbas Güçlü ayağa kalkmanızı istememizin nedeni bize saygıdan değil kameralar sizi göremiyor diye uyarınca üniversite öğrencisi kameralar görsün diye ayağa kalkıyorum dedi ve yerinden kalktı.

Üniversite öğrencisi, başörtüsü sorununu çözme sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna şu soruyu yöneltti:

Başörtü sorunu var. Hala çözülemiyor. Ve size soru yöneltiliyor; Nasıl çözebilirsiniz? Siz bir çözüm üretemediniz. Tabii ki ben hiç bir partiyi tutmuyorum. Siz buradasınız. Bizim hiç bir yetkimiz yok. Siz buradasınız ve hiç bir şey yapmıyorsunuz. Ben bu üniversite kapısında başörtümü çıkarmak zorunda kalıyorum. Gerçekten ne yapabileceğinizi artık burada açıklayın. Ben de ona göre size güvenip oy kullanayım. Siz gerçekten samimiyseniz lütfen şurada ne yapabileceğinizi açıklayın ben de ona göre size oy vereyim

Başörtülü kızın tepkisini ve sorusunu soğukkanlılıkla dinleyen CVP Lideri Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorununu nasıl çözeceğini yine cevaplamazken, bu ülkede sadece başörtülülerin sorunlarının olmadığını kaydetti. Tutuklu ve gözaltına olan 48 gazeteciyi hatırlatan Kılıçdaroğlu, Başı açıklarında sorunu var dedi ve başörtüsü sorununu çözmek için başörtülü öğrenciden oy istemeyi de ihmal etmedi.

Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com