Advert
Advert
Advert

Kâhta Merkez camiinde coşkulu bayramlaşma

Kâhta Çağrı Der tarafından bayramın üçüncü gününde Kahta Merkez Celaleddin Camiinde bayramlaşma programı düzenlendi.

Kâhta Merkez camiinde coşkulu bayramlaşma
Kâhta Merkez camiinde coşkulu bayramlaşma

Kahta Çağrı Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(Çağrı Der) tarafından Merkez Celaleddin Camii bahçesinde toplu bayramlaşma programı düzenlendi.

İkindi namazını kılan Müslümanlar cami bahçesine geçerek burada toplu bir şekilde bayramlaştı.

Programda Kürtçe bir konuşma yapan Kâhta Çağrı Der Başkanı Mehmet Aydın, “Biz burada belki rahatlık içinde bayramımızı geçiriyoruz. Ama İslam coğrafyasında öyle ülkeler var ki kan ve gözyaşları ile bayramlarını geçiriyorlar. Oradaki zalimler Müslümanlar arasında böyle mübarek günleri yaşatmamak için bütün imkânlarını seferber ediyorlar.” dedi.

Tekbir ve salavatlar eşliğinde bir birleriyle kucaklaşarak coşku içinde bayramlaşan katılımcılar duygu ve düşüncelerini İlke Haber Ajansına(İLKHA) anlattı.

Bu tür bayramlaşma programların her yerde olması gerektiğini söyleyen Mehmet Altun, “Şimdiki bayramlarda apartmanlardan dahi çıkmıyor, ziyaretleşmelerde bulunmuyor, halkın içerisine karışmıyorlar. İşte bu tür programlar gençleri sosyalleştirip halkın arasına karışmasını ve kardeşlik duygusunun pekişmesini sağlıyor.” İfadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinliğin birlik beraberlik ve kardeşlik adına çok güzel bir program olduğunu ifade eden Mesut Tankara, “Burada Allah rızası için toplanıp tanıdığımız, tanımadığımız kardeşlerimize kucaklaşıyoruz. Bu şekilde kardeşlik duygularımız, birlik ve beraberliğimiz pekişiyor.” şeklinde konuştu.

Duygularını anlatan Recep Yılancı ise, bayramların bayram olmaktan çıktığı bu zamanda bu şekilde düzenlenen bir toplu bayramlaşmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.  (Mehmet Eren/Aydın Evren - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe