Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık KHB Yenilikleri için "90 gün çalışması" başlatıldı

KHB Yenilikleri için "90 gün çalışması" başlatıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından İl Genel Sekreterliklerinin ve Merkez Yönetim Teşkilatı'nın koordineli çalışarak Kamu hastanelerine ilişkin bazı yenilikleri uygulamak amacıyla "90 gün çalışması" başlatıldı.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2014 Cuma 11:35
KHB Yenilikleri için


Bu kapsamda Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği eşleştirildi. Sakarya KHB ve Şanlıurfa KHB karşılıklı olarak 2013 yılında ziyaretler gerçekleştirmişlerdir. Sakarya kamu hastaneleri birliği Genel sekreteri Op. Dr. Yaşar DOĞAN ve ekibi Şanlıurfa kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğini 28-30 Ocak 2014 tarihleri arasında ikinci ziyareti gerçekleştirmişlerdir. Ziyaret kapsamında Genel sekreterlik çalışmaları hakkında istişarede bulunuldu. Çocuk hastalıkları hastanesinde ziyarette bulunduktan sonra Akçakale Süleyman Şah çadır kentte bulunan 50 yataklı sahra hastanesinde incelemelerde bulunuldu. Burada Suriyeli misafirlerle sohbet ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.90 gün çalışmasında Kamu Hastanelerine ilişkin bazı yeniliklerin hayata geçirilmesinin hedeflendiğini söyledi. SULHAN “Bu proje kapsamında üç ana başlıkta bir dizi talimat gerçekleştirilerek kurumun amacına hizmet edecek, takip edilebilir, ölçülebilir bir çalışma yapılacaktır. Daha etkin bir yönetişim, hasta memnuniyetini ve kamu hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının memnuniyetini artıracak adımların atılması olmak üzere üç ana hedefimiz mevcuttur. Bu ana hedefler ekseninde ülke genelinde 24 binden fazla görev tamamlanarak önemli bir mesafe kat edilmesine de hizmet edeceği inancındayız” dedi. Çalışmanın, özellikle sağlık çalışanlarının memnuniyetlerini arttırmaya yönelik tespitlerde bulunmak, bu bağlamdaki düzenlemeleri hayata geçirmek olduğunun altını çizen SULHAN şunları kaydetti: “Özverili çalışmaları ile Türkiye'deki sağlık hizmet sunumunu bu noktaya taşımış sağlık çalışanlarının memnuniyeti olmazsa olmaz önceliklerimizden birisidir. Ayrıca sağlık çalışanlarının memnuniyetinin, hasta memnuniyetinin ön şartı olduğunu da unutmamak gerekir. Çalışmanın belirlenen zaman diliminde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için başta değerli sağlık çalışanları olmak üzere, yerel yönetimlerin, ulusal ve yerel basın, kurum ve kuruluşların çalışmaya destek vermesi oldukça önemlidir. Bu nedenle. Hep beraber, el ele sağlık hizmetlerini daha kaliteli ve güven duyulan bir yere taşımak hedefiyle çalışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com