Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem KESK Ş.Urfa'da gözaltıları kınadı

KESK Ş.Urfa'da gözaltıları kınadı

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2011 Perşembe 10:13
KESK Ş.Urfa'da gözaltıları kınadı

KESK Genel Başkanı Lami Özgen’ ün de aralarında bulunduğu birçok sendika dün yapılan ve 31 kişinin gözaltına alındığı operasyonu kınadı.

 

Sivil toplum kuruluşları Dün yapılan operasyonlar sonrasında aralarında sivil toplum kuruluşu, BDP yöneticileri ve eğitimcilerinde aralarında bulunduğu 31 kişinin gözaltına alınmasını kınadı.

 

Aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen, YAPI YOL SEN genel başkanı haydar Arslan, Eğitim sen Genel Sekreteri Mehmet Bazgeyik, SES Genel Örgütleme Sekreteri Hasan Kaldı’ nın da bulunduğu grup İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim-Sen) Şanlıurfa Şubelerine düzenlenen eşzamanlı polis operasyonda, içerisinde Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) üyelerinin ve yöneticilerinin de olduğu 31 kişinin gözaltına alınmasının ardından Şanlıurfa’ya gelen KESK Genel Başkanı Lami Özgen birçok il ve ilçe sendika başkanı ile beraber protestolu yürüyüşe katıldı.

 

 Yürüyüş 11 Nisan Stadı karşısında bulunan Eğitim-Sen Şubesi önünden başladı. Yol boyunca, " Direne direne kazanacağız" ve " Susma sustukça sıra gelecek" gibi sloganlar atan yaklaşık 50 kişilik grup Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önüne kadar yürüdü. Çevik kuvvet ekipleri ve polis yürüyüş boyunca yoğun güvenlik önlemleri aldı. Çevik kuvvet araçları, yol boyunca hazır bekletildi. Yürüyüş sırasında herhangi bir olay yaşanmadı. 

 

Burada bir açıklama yapan KESK Genel Başkanı Lami Özgen; " Dün itibari ile burada arkadaşlarımıza yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Aslında Türkiye’nin dört bir tarafından uzun bir süredir toplumu tahakküm altına almak isteyen AKP Hükümeti, bu operasyonu toplumun değişik kesimlerine yönelik sürdürmektedir.” dedi

GAPHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com