Advert
Advert
Advert

KESK "kan ve gözyaşi ortadoğunun kaderi değildir"

KESK
KESK


        

Kesk Şanliurfa Şubeler Platformu  Ortadoğu coğrafyasında “Arap Baharı” adı altında halk ayaklanmalarıyla dikta rejimlerinin alaşağı edilmesinin sancıları yaşanmakta olduğunu söyleyerek Kısmi de olsa demokratikleşme umutlarının yeşermesi egemenliklerini kaybedenleri kaygılandırmakta olduğunu söyledi.

 Taşların yerinde oynadığı bu süreçte egemen ülkeler şiddet yöntemiyle halkın demokrasi taleplerini bastırmaya çalışmaktığını söyleyen KESK;  “Suriye, vahşete varan katliamcı yaklaşımlarla ölümleri ve yeni acıları da beraberinde getirmektedir”  Dedi.

 

      KESK Kesk Şanliurfa Şubeler Platformu adına yazılı bir açıklama yapan Dönem Sözcüsü Halit Şahin; “Kürt sorunu ise Ortadoğu coğrafyasının en yakıcı sorunu ve acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Başta Türkiye olmak üzere İran, Irak ve Suriye; Kürt sorununu şiddet, inkâr ve imha yöntemleriyle bastırmaya çalışmaktadırlar. İnkâr ve imha politikalarının başta Kürtler olmak üzere Ortadoğu halklarına bunca acılar yaşatmışken şiddet seçeneğinin sorunu daha da derinleştirdiği biliniyorken bu yöntemden ısrar edilmesi halklara yeni acıları getirmeye devam etmektedir Şanlıurfa KESK Şubeler Platformu olarak Suriye’nin kendi halkına dönük katliamlarını büyük bir kaygıyla izlemekteyiz. Kan, Şiddet, Acı, Gözyaşı Ortadoğu halkının kaderi değildir. Bu yaşananların tek sorumlusu demokratik ve insani talepleri görmezden gelen egemen ülkelerdir” dedi

 

      Kürtlerin halkının demokratik haklarının sivi bir anayasa ile güvence altına almasını isteyen Şahin, bu ülkenin üniter yapısı içerisinde Kürtlerin halk olmaktan kaynaklı taleplerini sivil bir anayasa ile güvence altına alımasını istedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı