Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU

KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde meme kanseri nedeniyle kesilen memenin yerine meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 10:07
KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU

Meme kanseri teşhisiyle Batman’dan gelen bir hastaya Tıp Fakültesi hastanesinde Genel Cerrahi ve aynı zamanda kanser cerrahisi uzmanı olan (onkolojik cerrahi uzmanı) Prof. Dr. Ali Uzunköy tarafından, memedeki kanserin tamamen temizlenmesinden sonra, kalan meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu. 4 ay önce ameliyatı yapılan hastanın kemoterapisi ve radyoterapisi tamamlanarak sağlığına kavuştu.


Batman’dan gelen bir hastayı başarılı bir şekilde ameliyat eden Harran üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzunköy konu hakkında bilgi verdi.
Prof. Dr. Ali Uzunköy konuşmasında şunlara yer verdi;
“ Ameliyatını yaptığımız hastamız Üniversitemizden mezun olan bir doktor öğrencimizin annesidir. Dört ay önce meme kanseri nedeniyle hastamıza “yeniden meme oluşturma” ameliyatı yaptık. Hastamız kemoterapi sürecini atlattı ve şuanda ışın tedavisi sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Bu ameliyatı burada plastik cerrahi olmadığı için yaklaşık 1 yıldır ben yapıyorum” diye konuştu.

Meme kanserinin özellikle genç bayanlarda büyük bir sorun olduğunu belirten Uzunköy;”Hastalarımın çoğu 21 ile 40 yaşları aralığında, bu hastalık bayanlar için hem sağlık hem de estetik açısından büyük bir sorun haline geldi, biz bu ameliyatları gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com