Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat "Kerbela bir semboldür"

"Kerbela bir semboldür"

Şanlıurfa'da Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen panelde, Kerbela olayının bir sembol olduğu vurgulandı.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2014 Salı 18:06

 Haliliye İlçe Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen panelde Muharrem ve Kerbela olayının tarihi ve manevi yönleri ele alındı. Programa, Prof. Dr. Mustafa Ekinci, Doç. Dr. Namık Kemal Karabiber, Doç. Dr. Celil Abuzer, Öğt. Gör. Mehmet Oymak konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında Kerbela hadisesinin maneviyatından bahseden Doç. Dr. Karabiber, Hz. Hüseyin ve Yezid’in birer sembol olduğunu vurguladı ve bu tarihi olaydan tüm Müslümanların ders çıkarması gerektiğini söyledi.

Günümüzde de Kerbela’ların devam ettiğini belirten Karabiber; “Burnumuzun dibinde her bir İslam ülkesinde farklı bir Kerbela yaşanıyor. Neden biz ibret alıp kendimize gelemiyoruz, silkelenemiyoruz. Bunu yapan işte ABD’dir, Rusya’dır, Çin’dir değil, biz bize yapıyoruz. Ehli Beyt neden birleşme örneği olacakken, bizi ayrıştıran bir unsur olmuştur”dedi.

Sözlerine Kerbela hadisesini anlamanın öneminden bahsederek devam eden Karabiber,  tefrika çıkaracak unsurlar yerine ittifakı sağlayacak hususlara önem vermesi gerektiğini dile getirdi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com