Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kentsel Dönüşüme Onay Çıkmadı

Kentsel Dönüşüme Onay Çıkmadı

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2010 Salı 17:33
Kentsel Dönüşüme Onay Çıkmadı

Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın başkanlığında gerçekleştirildi.

     Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, "Eski(Aşağı)Sanayi Sitesinin ve Kızılkoyun Bölgesi'nin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı" olarak ilan edilmesi başlıklı gündem maddeleri oy çokluğuyla ret edildi. Bu karar Şanlıurfa Belediye Meclisi'nde "şok" etkisi yarattı.

      Kararı büyük üzüntüyle karşıladıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa için büyük önem taşıyan 2 ayrı kentsel dönüşüm ve gelişim kararını "Red" eden AKP'li Belediye Meclis Üyelerini kentin önünü tıkamakla suçladı.

      "Kentsel Dönüşüm ve Gelişimi" Şanlıurfa'da hayata geçirememenin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Fakıbaba, "AKP Meclis Üyelerinin bu kararı ret etmelerini halen anlamış değilim. Tahmin ettiğim kadarıyla AKP'li arkadaşlar büyük bir baskı altındalar. Bu baskıdan dolayı Şanlıurfa için hayati önem taşıyan 2 ayrı kentsel dönüşüm ve gelişim projesine ret kararı vermişlerdir" dedi.

FAKIBABA: KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM AKP ENGELİNE TAKILMIŞTIR

      Şanlıurfa'da kentsel dönüşümün halen hayata geçirilmemesi yüzünden Şanlıurfa Belediyesi'ni suçlayanlara seslenen Başkan Fakıbaba, "Bakın durum ortada. Bizi bu yüzden suçlayanlar durumun neden kaynaklandığını artık görsünler. Şanlıurfa Belediyesi olarak kentsel dönüşümü hayata geçirmeyi planlıyoruz ancak AKP engeline takılıyoruz. Şanlıurfalı hemşehrilerim şunu çok iyi bilsinler ki Allah'tan başka kimse bizi engelleyemez. Biz bir yolunu bulup bu projeleri mutlaka hayata geçirmenin yoluna bakacağız. Belediyecilik hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir. Yapamadığımız işlerde de çıkıp halkımızın karşısına neden yapamadığımızı samimi bir şekilde anlatacağız" şeklinde konuştu.

      Toplantı çeşitli imar tadilatlarını içeren "İmar Komisyon Raporları"nın görüşülmesiyle sona erdi.

      Ağustos Ayı'nı tatilde geçirecek olan Şanlıurfa Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısını herhangi bir durum olmadığı takdirde 20 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirecek.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com