Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kent Konseyleri Birliği Başkanı Sabri Dişli oldu VİDEO

Kent Konseyleri Birliği Başkanı Sabri Dişli oldu VİDEO

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da 5'inci Kent Konseyi Toplantısı'nda, şehirlerin yapısını ele aldı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2013 Cumartesi 19:03
Kent Konseyleri Birliği Başkanı Sabri Dişli oldu VİDEO

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da 5'inci Kent Konseyi Toplantısı'nda, şehirlerin yapısını ele aldı.

 

Bir otelde gerçekleştirilen 5'inci Türkiye Kent Konseyleri Birliği Toplantısı'na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Milletvekilleri Dr. Abdülkerim Gök ve Mehmet Akyürek, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli ve bürokratlar katıldı.

 

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli, Kent konseyinin çalışmalarını anlattı. Daha sonra Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç birer konuşma yaptı.

 

Toplantıda konuşan Bakan Faruk Çelik, "2005'te belediyeler yasası içerisine giren kent konseylerinin önemli görev üstlendiğini, kent vizyonu, kentlilik bilinci oluşturulması, sürdürülebilir kalkınma, sosyal dayanışma gibi alanlarda söz sahibi olduğunu bir konseydir" dedi.

 

Toplantıda konuşan Bakan Faruk Çelik; “Kırsaldan kente göç, kentten de başka illere göç yaşanıyor ve bu nüfus yoğunluğu belli illerde daha büyük sıkıntılar oluşturdu. Orada da yöneticiler oy uğruna ve oy avcılığı uğruna kente sahip çıkmaktan ziyade oya sahip çıkmayı hedefledikleri için de o büyük ve metropol şehirler yaşanılmaz hale yaşanılmaz şehirler haline dönüştürülüyor” dedi.

 

Daha sonra Kahramanmaraş kent konseyi başkanı kent konseyler birliği başkanlığını Sabri Dişli’ye devretti.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com