Advert
Advert
Advert

Kene kabusu; can aldı

Kene kabusu; can aldı
Kene kabusu; can aldı


Samsun'un Ladik ilçesi Ayvalı köyünde ikamet eden Ayşe Ocak (59), evinde rahatsızlanmasından sonra ailesi tarafından Ladik Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan tetkiklerin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen ve Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'nde tedavi altına alınan Ayşe Ocak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ayşe Ocak'tan alınan numuneler Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'ne gönderilirken, tahlil sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

http://balikligol.com/images/news/1769.jpg
Bu sene KKKA hastalığından hayatını kaybeden ilk hasta olan Ayşe Ocak'ın cenazesi, eşi Servet Ocak ve çocukları tarafından Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Ladik ilçesi Ayvalı köyüne götürüldü. Yatsı namazından sonra toplanan köylüler cenazeyi getirildiği kamyonetten indirmeden karanlıkta cenaze namazını kılarken, cenaze tabuttan indirilmeden defnedileceği mezara kadar götürüldü. Daha önceden iş makinesi tarafından kazılan mezara tabutu ile birlikte defnedilen Ayşe Ocak'ın tabutunu taşıyan köylülerin
kullandıkları eldiven ve maskeler de mezara atılırken, mezar iş makinesi ile kapatıldı.
Ayşe Ocak'ın yakınları, Ladik Devlet Hastanesi'nde teşhis konulamamasından şikayet ettiler. Eşinin aniden rahatsızlandığını söyleyen Servet Ocak, "Eşim kendisine kene yapıştığını fark etmemiş. Kene yapıştığını bilseydi bize söylerdi. Biz hastanede öğrendik" derken, oğlu İhsan Ocak, "Kene annemin eteğine yapışmış, oda silkelemiş" diye konuştu.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret