Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kendinizi dizi doktorlarına emanet etmeyin!

Kendinizi dizi doktorlarına emanet etmeyin!

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2010 Cuma 20:17
Kendinizi dizi doktorlarına emanet etmeyin!

Bilim insanları daha sağlıklı bir hayat için araştırma yapmaya devam ediyor


 Radikalde Ferhan Kaya Poroya tıptaki son araştırmaları yorumlayan Prof. Dr. Nevrez Koylan, televizyon dizilerindeki doktorlarla ilgili olarak yapılan bir araştırmadan da bahsetti:
Dizilerdeki doktorlara inanmayın
Amerikada yapılan bir araştırma, doktorların yüzde 80inin televizyon dizilerinde doktor rolü oynayan aktörlerin yanlış işler yaptığını gözlemlediğini belirledi. En fazla eleştirilen hatalar arasında tıbbi terminolojinin yanlış kullanılması, senaryo ile tıbbi bilginin çelişmesi, özellikle acil müdahalelerde belirgin hataların yapılması ile topluma yanlış mesajlar verilmesi olduğu belirtildi. Yorumda bulunan doktorların çoğu bu nedenlerle ya dizi izlemekten vazgeçtiklerini ya da seyrederken söylendiklerini belirtti.
Prof. Dr. Nevrez Koylan?ın yorumu: Ne tıp televizyondaki gibi bir şeydir, ne de doktorlar televizyondaki aktörlere benzer. Lütfen televizyonda seyrettiğinizin sadece bir film olduğunu bilin ve sakın acil müdahaleleri televizyonda gördüğünüz şekilde yapmaya kalkışmayın.

Televizyon Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com