Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kelhaamed Dergisinin yeni sayısı çıktı

Kelhaamed Dergisinin yeni sayısı çıktı

Yayıncılık hayatında 7. yılını geride bırakan Kelhaamed Dergisi, her geçen sayı mesafe kat ederek, birbirinden değerli yazar kadrosu ile, 26. sayısıyla seçkin bayilerde okuyuculara sunuldu.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 01:05
Kelhaamed Dergisinin yeni sayısı çıktı

Üç ayda bir tamamı Kürtçeden oluşan zengin yazı ve yorumlarıyla okuyucularıyla buluşan Kelhaamed dergisinin Payiz (Sonbahar) sayısı okuyucularıyla buluştu.

Güncel olaylara İslami bakış açıdan yaklaşan ve yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerileri sunan Kelhaamed, son sayısında da gündemdeki sıcak konuları ele aldı.

Özellikle son günlerde artan olaylara dikkat çeken Kelhaamed,  “Hedef iyi tespit edilemediğinden sorun daha da derinleşiyor” başyazısıyla Kürt sorununa İslami Çözüm Çalıştayını okuyucuları için öne çıkararak, Çözüm Sürecindeki eksikler ve yapılması gerekenlere vurgu yaptı.

Bu kimin savaşı?

Kelhaamed Dergisi’nin diğer bir konu başlığı ise “Barışın karşısında iki önemli engel” oldu.

Derginin son sayısında en dikkat çeken başlıklardan bir tanesi de Molla Mahmut Kılınç Hoca’nın kaleme aldığı “Bu savaş Kürtlerin savaşı değil” yazısı oldu. Çözüm süreci ile başlayan ancak süreç içerisinde bölge halkını iki ateş arasına sıkıştıran olaylarda en büyük mağduriyetin Kürt Halkına yaşatıldığına vurgu yapan Kılınç Hoca yazısında,  faturanın da Kürt Halkına kesildiğine dikkat çekti.

Kelhaamed’in 26. sayısı da dolu dolu

Kelhaamed yazarlarından İbrahim Êuhî “Uyan Kürt halkı!” başlıklı yazısıyla, Kürt halkının İslami kimliğine vurgu yaparak, Kürt Halkının temsilcilerinin de ancak Müslüman şahsiyetler olabileceğine vurgu  yapıyor.

Kelhaamed Dergisi 26. sayısında “Benim halkım” adlı şiiri okuyucularının beğenisine sundu.  (Erkan Yavuz-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com