Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kelhaamed Dergisi'nin 27'nci sayısı çıktı

Kelhaamed Dergisi'nin 27'nci sayısı çıktı

​Üç ayda bir çıkan ve tamamı Kürtçeden oluşan İslami, kültürel ve sanatsal dergi Kelhaamed, Kış (Zivistan ) sayısıyla okuyucularının karşısına çıktı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 11:52
Kelhaamed Dergisi'nin 27'nci sayısı çıktı

İslami, kültürel ve sanatsal dergi alanında 7’nci yılını geride bırakan Kelhaamed Dergisi, her geçen sayı mesafe kat ederek, birbirinden değerli, yenilenen yazar kadrosu ve zengin içeriğiyle 27’nci sayısıyla seçkin bayilerde okuyuculara sunuldu.

Güncel olaylara İslami bakış açısıyla yaklaşan ve yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerileri sunan Kelhaamed, son sayısında da gündemdeki sıcak konuları ele aldı.

Kapağına, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yakılan Fatihpaşa Camii’yi (Kurşunlu) taşıyan dergi “Ey Milletim! Kendini zorbalara dayama” başlığıyla okuyucuların karşısına çıkıyor.

Kelhaamed’in 27’nci sayısında şiir, klasik edebiyat, tasavvuf, tarih, modern ve serbest şiir, modern hikâye vb. güncel konular hakkında önemli yazılara yer verilmiş.

Kelhaamed yazarlarından Abdusamed Hilmi “Kürtlerin Reçetesi!” başlıklı yazısıyla, Kürt halkının sorun ve çözümlerine dikkatleri Molla Mizgin ise  “Ey Milletim!” başlıklı yazısıyla Kelhamed okurlarının karşısına çıkıyor.

Dergide, Cewdet Kahraman “6-7 Ekim Şehitlerinin Ezgisi” adlı bir şiir, Nüreddin Geşkin ise “Ümmetin Hali” adlı bir yazı kaleme aldı.

Araştırmacı-Yazar Abdulkadir Turan, geçen sayıda ele aldığı Salih Begê Hênî’nin biyografisine bu sayıda da devam ediyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com