Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi KDV'de değişiklik yapıldı

KDV'de değişiklik yapıldı

Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nihat Taş, KDV'deki usul ve esas değişikliğine ilişkin, meslek mensuplarına eğitim semineri verdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2012 Salı 12:06
KDV'de değişiklik yapıldıYapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Taş, yaklaşık 5 ay önce KDV Genel Tebliği ile KDV kesinti uygulamasına ve bu uygulamadan doğan iade taleplerinin yerine getirilmesine ilişkin usul ve esasların değiştirildiğini belirtti.

Söz konusu değişiklikle bazı teslim ve hizmetlerdeki KDV kesinti oranlarının revize edildiğini, bazılarının yenilendiğini, bir kısmının ise uygulanmasına son verildiğini aktaran Taş, şunları kaydetti:

"Getirilen düzenlemelerle değişikliklerin asıl amaçlarından biri de Kdv kesintiden kaçınma durumudur. Konu, suistimal edilmeye başlanıldığından, bunu önlenmesine yönelik bir değişikliktir. Bu değişikliklerin hayata geçirilmesinde ve uygulamada karşılaşılacak sorunları en aza indirmek için meslek mensuplarımıza yönelik eğitim semineri düzenledik. Eğitimlerimizi de Maliye Bakanlığı eski Kdv Daire Başkanı olan ve bu konuda bir çok kitabı bulunan Kemal Oktar vermiştir." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com