Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kaytan’dan İnsan Hakları Günü mesajı; İnsanlar eşit haklara sahiptir

Kaytan’dan İnsan Hakları Günü mesajı; İnsanlar eşit haklara sahiptir

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 17:48
Kaytan’dan İnsan Hakları Günü mesajı; İnsanlar eşit haklara sahiptir

Kaytan mesajında, insanların dil, din, ırk ayrımı yapılmadan eşit haklara sahip olduğunu söyledi.

Ahmet Kaytan; 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, insanoğlunun sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlayarak her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye ve onur kırıcı cezalara tabi tutulamayacağının ilan edildiği, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 1948 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildiğini hatırlattı.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin, insanların doğuştan gelen ve eşit bir biçimde sahip oldukları hakları güvence altına aldığını ve insan haklarının anayasası olarak da tanımlandığını belirten AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine göre herkesin, ırk, dil, din, renk, cinsiyet bakımından bir ayrım gözetilmeksizin tüm hak ve özgürlüklerden eşit bir şekilde istifade etmesi garanti altına alınmıştır. Tüm kurum ve kuruluşlarca Dünya İnsan Hakları Gününü toplumun insan hakları konusunda bilinçlenmesi için bir fırsat olarak görmek lazım. İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutlarım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com