Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

​Kayseri'deki İslami STK'lar, Filistin için destek yürüyüşü düzenledi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2015 Pazar 14:23
Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

Kayseri’deki İslami sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği “Filistinli annelere destek” yürüyüşü yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, ‘Kayseri'den Aksa’ ya direnişe bin selam’, ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Filistinli analar size güzel müjde var’, ‘Ümmetin umudu Filistinli anneler’  sloganları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet meydanında yapılan basın açıklamasında konuşan Filistinli Annelere Destek Komitesi üyesi Zeynep Işık,  “Bilindiği üzere 70 yıl önce Siyonist emellerini gerçekleştirmek için, kendilerince kutsal saydıkları topraklara geri dönüp, bu topraklarda yaşayan Filistinli Müslümanları acımasızca, hukuksuz ve barbarca yok etmeye başladılar. Sadece bulundukları coğrafyayla değil elbette, tüm dünyaya fesat tohumlarını ekmek, insanların ahlaklarını yok etmek için yayılıp durdular. Siyonistlerin kısa tarihi baştanbaşa her türlü zulüm ve vahşet örnekleriyle doludur.” dedi.

Işık konuşmasının devamında, “ Bizler buraya Filistin’de kumsalda oynarken uçaklardan atılan bombalar ile öldürülen çocuklardan, sadece başörtüsünü açmadığı için öldürülen genç kızlardan, okul dönüşü çantasını aratmak istemeyen 13 yaşındaki çocukların kurşuna dizilmesinden, vurulduktan sonra saatlerce kanlar içinde sokak ortasında bekletilen delikanlılardan, evlerinden sorgusuz sualsiz alınıp haber alınamayan babalardan, yetim kalan evlatlardan, dul kalan kadınlardan ve dahası umutsuz bırakılan yüreklerden bahsetmek için gelmedik. Bizler yaşadığımız yüzyılda lanetlenmiş kavmin nasıl da İslam düşmanları ile birlik olup tüm dünyayı kana bulama ve korku salma çabası içinde olduğumuzu bir daha deklare etmek için toplandık.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, yapılan dua ile son bulurken grup, ‘Kudüs'e selam direnişe devam’, ‘Zulme karşı omuz omuza’ sloganları eşliğinde dağıldı. (Fatih Gültekin- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com