Advert
Advert
Advert

Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

​Kayseri'deki İslami STK'lar, Filistin için destek yürüyüşü düzenledi.

Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi
Kayseri'de Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

Kayseri’deki İslami sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği “Filistinli annelere destek” yürüyüşü yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, ‘Kayseri'den Aksa’ ya direnişe bin selam’, ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Filistinli analar size güzel müjde var’, ‘Ümmetin umudu Filistinli anneler’  sloganları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet meydanında yapılan basın açıklamasında konuşan Filistinli Annelere Destek Komitesi üyesi Zeynep Işık,  “Bilindiği üzere 70 yıl önce Siyonist emellerini gerçekleştirmek için, kendilerince kutsal saydıkları topraklara geri dönüp, bu topraklarda yaşayan Filistinli Müslümanları acımasızca, hukuksuz ve barbarca yok etmeye başladılar. Sadece bulundukları coğrafyayla değil elbette, tüm dünyaya fesat tohumlarını ekmek, insanların ahlaklarını yok etmek için yayılıp durdular. Siyonistlerin kısa tarihi baştanbaşa her türlü zulüm ve vahşet örnekleriyle doludur.” dedi.

Işık konuşmasının devamında, “ Bizler buraya Filistin’de kumsalda oynarken uçaklardan atılan bombalar ile öldürülen çocuklardan, sadece başörtüsünü açmadığı için öldürülen genç kızlardan, okul dönüşü çantasını aratmak istemeyen 13 yaşındaki çocukların kurşuna dizilmesinden, vurulduktan sonra saatlerce kanlar içinde sokak ortasında bekletilen delikanlılardan, evlerinden sorgusuz sualsiz alınıp haber alınamayan babalardan, yetim kalan evlatlardan, dul kalan kadınlardan ve dahası umutsuz bırakılan yüreklerden bahsetmek için gelmedik. Bizler yaşadığımız yüzyılda lanetlenmiş kavmin nasıl da İslam düşmanları ile birlik olup tüm dünyayı kana bulama ve korku salma çabası içinde olduğumuzu bir daha deklare etmek için toplandık.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, yapılan dua ile son bulurken grup, ‘Kudüs'e selam direnişe devam’, ‘Zulme karşı omuz omuza’ sloganları eşliğinde dağıldı. (Fatih Gültekin- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!