Advert
Advert
Advert

Kayseri beyaza büründü

Türkiye'nin birçok ilinde kış kendini hissettirirken Kayseri de bugün karla uyandı.

Kayseri beyaza büründü
Kayseri beyaza büründü

Türkiye’nin birçok ilinde gibi Kayseri’de de kış kendini hissettirdi. Gece başlayan ve şiddetini zaman zaman artırarak devam eden kar yağışının daha da etkili olacağı bildirildi. Gece ise hava sıcaklığının eksi 20'ye kadar düşmesi bekleniyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yöneticileri buzlanma ve don olaylarına karşı halka uyarıda bulundu. Yetkililer, hava sıcaklığının hissedilenden fazla düşmesi nedeniyle gece ısınmak için soba yakanların da zehirlenmelere karşı daha dikkatli ve duyarlı olmalarını, sobaya gece yatarken sönmemesi için aşırı kömür atılmamasını önerdi.

Öte yandan, belediyenin karla mücadele ekipleri kar yağışı ile birlikte mücadele çalışmalarına başladı. Yetkililer, şehir merkezinde 110 kişilik ekip 58 iş makinası ile ilçelerde ise 72 kişilik ekip 40 araçla görev yaptığını söyledi. Yetkililer, karla mücadele ekiplerinin toplam 11 greyder, 2 dozer, 1 kar savurma makinesi, 14 kar bıçaklı kamyon, 2 adet treyler, 3 mazot tankeri ve 7 adet servis aracı ile hizmet verdiklerini belirtti. (Fatih Gültekin-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!