Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kaymakamlığın kömür vermediği aileler mağdur oldu

Kaymakamlığın kömür vermediği aileler mağdur oldu

Şanlıurfa'da Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan kömürü alamadıkları için başvurdukları her kapı yüzlerine kapanan muhtaç aileler, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 16:12
Kaymakamlığın kömür vermediği aileler mağdur oldu

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde fakir oldukları tespit edilen ailelere dağıtılan kömürün bu yıl bazı muhtaç ailelere dağıtılmaması mağduriyete sebep oldu. Fakir oldukları tespitli olduğu halde kendilerine kömür yardımı yapılmadığını ileri süren aileler, görüşmeye çalıştıkları yetkililerin konuşmaya yanaşmadıklarını söyledi.

Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, mağduriyetini dile getiren halkı muhtarlara yönlendirirken muhtarlar da bu duruma tepki gösteriyor.

Hiçbir sosyal güvencesi olmadığı halde kömür yardımını alamadığından dolayı mağdur olduğunu dile getiren Bağlar Mahallesinde ikamet eden Celal Şimşek, “Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına gittim. Bana muhtarlığa başvur dediler. Muhtarlığa başvurdum. Muhtar da kömür yardımının kendisiyle ilgili bir durum olmadığını söyledi. Fakirlik dosyam olduğu halde bana kömür verilmedi.” dedi.

Bağlar Mahallesinde ikamet eden Emine Ş. ise, kendisinin dul bir kadın olduğunu bu nedenle herhangi bir gelirinin olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Ben her sene kömür yardımından faydalanıyordum. Fakat bu sene kömür dağıtan ekiplerden listede ismimin olmadığını öğrendim. Tekrar kaymakamlığa gittim. Bana da muhtarlığa gitmemi söylediler ama oradan da bir sonuç alamadım. Bu yıl bana niye yardım kömürü verilmedi ben de anlamadım.”

İki çocuğundan birinin özürlü olduğunu belirten Karacurun Mahallesinde ikamet eden Selahattin Şimşek ise “Bu sene kömür yardımından faydalanamadım. Benim bir Sosyal güvencem yok. Hilvan’da iş olmadığından dolayı İstanbul’a gidip çalışmak zorunda kalıyorum ve yine de geçim sıkıntısı yaşıyorum. Bu nedenle bana da bu sene kömür yardımı yapılmadı.” diye konuştu.

Konuyla ilgili görüşmeye çalıştığımız Hilvan Kaymakamlığı açıklama yapmaktan kaçınırken, mahalle muhtarları ise  konunun kendileriyle ilgili olmadığını halkın kendilerine yönlendirilmesine de bir anlam vermediklerini söyledi. (Ramazan Şefkatlı- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com