Advert
Advert
Advert

Kaymakamdan Vanlı Depremzedelere Ziyaret

Suruç Kaymamı, Van’da meydana gelen depremden dolayı Türkiye’nin çeşitli bölgelerine göç eden depremzedelerden Suruç’a gelen 8 aileyi ziyaret etti

Kaymakamdan Vanlı Depremzedelere Ziyaret
Kaymakamdan Vanlı Depremzedelere ZiyaretSuruç Kaymakamı Dr.Fatih Akbulut ile İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şen Van’dan Suruç’ a gelen depremzede aileleri ziyaret etti. Depremzede ailelere giysi ve nakdi para yardımında bulunan Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut depremzede ailelerin her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarını giderecek çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Depremzede ailelerin kimsesiz ve sahipsiz olmadığını belirten Kaymakam Akbulut,’’ Biz  millet olarak Van’ a yapılan tüm yardımlarda kardeşlik birlik beraberliğin en güzel örneğini sergiledik.


Devlet olarak da elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz."  dedi. Suruç’ ta 8 depremzede ailenin çeşitli evlerde barındığını belirten Kaymakam Akbulut, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumumuz’ da her zaman depremzede ailelerin hizmetinde olacaktır.’’ dedi. Kaymakam Akbulut Depremzede ailelerin geçimini sağlaması için İş-kur’ dan ayrıca çalışma başlattıklarını ifade ederek, ailelerde bulunan çocukların aksayan eğitim ve öğretimlerini en kısa zamanda giderdiklerini ve çocukları çeşitli okullara kaydederek, eğitim ve öğretimlerine ayrıca özen gösterdiklerini sözlerine ekledi. Depremzede aileler ise,’’ Allah devletimize zeval vermesin. Her türlü derdimizle dertlendiler." diyerek yapılan yardımlara ve gösterilen ilgiden memnunniyet duyduklarını söylediler.


Haber/Müslüm Ergün www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu