Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kaymakam sahip çıktı

Kaymakam sahip çıktı

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2014 Cumartesi 15:25
Kaymakam sahip çıktı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde çaresi bulunamayan hastalıkla boğuşan çocuklara ilçe kaymakamı sahip çıktı.

ŞANLIURFA - Ceylanpınar’da amansız hasta hastalığa yakalanan Baybur ailesini Ceylanpınar Kaymakamı Musa Sarı sahiplendi.

 

Birlik Mahallesi’nde ikamet eden Baybur ailesinin Ahmet (12), Bedir (13), Hayrunnisa (8), Ömer (10) ve Büşra (7) adlı çocukları doğuştan kanda yağ oranının yükselmesi ile bilinen kolesterol hastalığına yakalandılar. Aradan geçen yıllar, çocuklarının gelişimini engellediği için baba Feyzettin Baybur tarafından hastaneye götürüldüler.

 

Türkiye’nin çeşitli hastanelerinde tedavi umudu ile dolaştırılan çocuklara, tıp dilinde çaresi olmayan ve ismi E.78.2 Hiperlipidemi karma tanısı konuldu. Baba Baybur, bir ömür boyu 15 günde bir tedavi için tek çözüm olan kandaki yağ oranını düşürmek için Gaziantep Üniversitesi Salih Bey Araştırma Hastanesi’ne gittiklerini, 15 günde bir çocukların kanlarındaki yağ oranının temizlenmemesi durumunda kanda pıhtılaşma meydana gelebileceği ve ölümle sonuçlanabileceğini söyledi.

 

“Tıpta bu hastalığın çaresi yok”
Gaziantep Üniversitesi Salih Bey Araştırma Hastanesi’nde çocukların tedavisiyle ilgilenen Prof. Dr. Mehmet Yılmaz da, hastalığın tıpta şu an çaresinin olmadığını, bu çocukların kesinlikle 15 günde bir Aferiz ünitesinde kanlarının temizlenmesi gerektiğini ifade etti. Çocukların tedaviyi aksatmaları durumunda hastalığın ani ölüm ile sonuçlanabileceğini belirten Yılmaz, çocuklarda bu hastalığa bağlı olarak; nefes darlığı, böbrek yetmezliği, baş dönmesi, göz kararması, halsizlik ve iştahsızlık gibi olumsuz belirtiler görülmekle beraber, her türlü imkanın seferber edilerek bu çocukların tedavi altında yaşamaları gerektiğini söyledi.

 

“Baba Baybur, asgari ücret ile kiralık evde yaşıyor”
Kirada oturan Baba Feyzettin Baybur ise, asgari ücret ile çalıştığını belirterek çocuklarının hastalıklarının tedavisi aşamasında ciddi zorluklar çektiğini ifade etti.

 

“Hasta çocukları bir ömür korumaya aldırdı”
İlçe Kaymakamı Musa Sarı, ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları bu konuyu ilettikten sonra Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde bir çalışma yaptıklarını ve çocukları bir ömür boyu koruma altına aldıklarını söyledi. Sarı, "Aileye maddi ve manevi desteklerimizi esirgemeyeceğiz." dedi.

 

“Aile Kaymakamlığın gözetiminde”
Ceylanpınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Şengül ise, Kaymakamlığın talimatıyla, tedavi için 15 günde bir Gaziantep’e gitmek zorunda olan aileye gidiş, geliş, yemek ve konaklama konularında sürekli yardımcı olacaklarını söyledi.

 

Aileye vakıf olarak diğer yardımların da süreceğini belirten Şengül, "Aile her zaman bizim gözetimimizde olacaktır." dedi. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com