Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim KAYITSIZ ŞARTSIZ YETKİLENDİRİLDİ

KAYITSIZ ŞARTSIZ YETKİLENDİRİLDİ

Giriş Tarihi: 1 Mart 2010 Pazartesi 19:42
KAYITSIZ ŞARTSIZ YETKİLENDİRİLDİ

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ayrıca nikah salonu ücretleri, Türk meydanı imar tehdilatı gibi konular da gündeme alınıp karara bağlandı.

    Toplantıda belirlenen 2 ana gündem maddesini görüşmek üzere bir araya gelen Belediye Meclisi, birimlerden gelen konular doğrultusunda oluşan 4 ayrı gündem maddesini daha görüşülerek karara bağladı.

     Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda, ilk olarak "Belediye Nikâh ve Sergi Salonu'na ait Ücretlerin Yeniden Yapılandırılması" başlıklı gündem maddesi ele alındı. Belediye Meclisi bu talebi, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti. Komisyon tarafından belirlenecek olan ücretler doğrultusunda nikâh törenlerinde ve sergi açılışlarında alınacak olan ücret tarifeleri yeniden yapılandırılmış olacak.

    Toplantının ikinci gündem maddesi ise "Kentsel Dönüşüm Projeleri İçin Belediye Başkanına Yetki Verilmesi" talebiydi. Bu talebi uzun uzadıya tartışan Şanlıurfa Belediye Meclisi, kayıtsız ve şartsız olarak 1 yıllığına Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya yetki verilmesini onayladı.

    Toplantının üçüncü gündem maddesi ise "Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında Yenişehir Mahallesi'nde yıkımı gerçekleştirilen sosyal konutların plan değişikliğinin yapılabilmesi için Necmi Polatkan'a ait meclis kararının yenilenmesi isteğiydi. Meclis bu isteği de oy birliğiyle kabul etti.

    Toplantının ana gündem maddelerine ilave edilen 4 ayrı gündem maddesinin sonuncusu ise Türk Meydanı'nda Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait bir alanda yapılması öngörülen imar tadilatına ilişkin düzeltme kararıydı.

    Kısa bir sürede Şanlıurfa'da yaptığı önemli icraatlardan dolayı Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz'e teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk Meydanı'nda yaşanan olumsuz görüntülerin ortadan kaldırılması adına büyük önem taşıyan imar tadilatı düzeltme kararını oylamaya sundu. Belediye Meclisi kararı oy birliğiyle kabul etti.

    Bu maddenin görüşüldüğü sırada söz alan Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü M. Adil Saraç'ta Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz'e yaptığı hizmetlerden dolayı Şanlıurfa adına minnettarlık duyduklarını söyledi.

     Daha sonra toplantının asıl gündem maddelerine geçen Belediye Meclisi, imar planı değişikliği ve mevzi imar planı taleplerini içeren toplam 8 adet dosyayı imar komisyonuna havale etti.

    Şubat ayı imar komisyonunda karara bağlanan 8 ayrı konudan 2'sini görüşen meclis üyeleri diğer 6 dosyanın görüşülmesini ise yarınki birleşime bıraktı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com