Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kayıp ve çalıntı kimlikle şirket kurulamayacak

Kayıp ve çalıntı kimlikle şirket kurulamayacak

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi tanıtım toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, geliştirilen sistem sayesinde kayıp ve çalıntı kimlikle artık şirket kurulamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 05:54
Kayıp ve çalıntı kimlikle şirket kurulamayacak

 Kimliğini kaybeden vatandaşlara sevindirici haber Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'den geldi. Bakan Canikli, katıldığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi tanıtım toplantısında, ticaret sicili işlemlerinin  elektronik ortamda gerçekleştirildiği  Merkezi Sicil Kayıt Sistemini (MERSİS) uygulamalı olarak  test etti.

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi tanıtım toplantısına katılan Bakan Canikli, MERSİS ile Türkiye'deki ticaretin en kolay, en hızlı ve en güvenli şekilde yapıldığı bir ülke haline getirme yolunda önemli bir adım olduğunu belirterek, "MERSİS sistemi, ticaret sicili işlemlerinin elektronik ortamda yürütüldüğü ve kaydedildiği, ticaret sicili kayıtları ile tescil ve ilan edilmesi gereken içeriklerin düzenli olarak depolandığı, aynı zamanda da elektronik ortamda sunulduğu bir sistemdir" dedi.

Bakan Canikli, "MERSİS sistemi, ticaret sicili işlemlerinin elektronik ortamda yürüttüğü ve kaydedildiği, ticaret sicili kayıtları ile tescil ve ilan edilmesi gereken içeriklerin düzenli olarak depolandığı, aynı zamanda da elektronik ortamda sunulduğu bir sistemdir" dedi.

Tek bir MERSİS numarası ile işlemlerin yürütüldüğünü söyleyen Bakan Canikli, "Sistem sayesinde kayıp ve çalıntı kimlikle artık şirket kurulamayacak" şeklinde konuştu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com