Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kaybedeni Olmayan Yarışma Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları

Kaybedeni Olmayan Yarışma Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları

Şanlıurfa'da “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları” kapsamında düzenlenen Hadis Bilgi Yarışması, 10 Mayıs 2016 Salı günü düzenlenen ödül töreniyle tamamlandı.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2016 Perşembe 15:52
Kaybedeni Olmayan Yarışma Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları

Birincisi 2013 yılında yapılan ve oldukça ilgi gören Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının dördüncüsü bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Her yıl katılımcı sayısını artıran ve merakla beklenen bir yarışma halini alan yarışma aynı zamanda Türkiye’nin en büyük katılımlı sivil bilgi yarışması unvanını da taşıyor. Her yıl değişik bir konu başlığı altında yapılan yarışma bu yıl hadis alanında yapıldı.

"İmam Nevevi’nin Riyazü's Salihin" adlı eserinden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından özel olarak derlenen “Riyazü's Salihin'den 1001 Hadis Seçkisi”adlı kitabın kaynak olarak belirlendiği yarışmaya Türkiye’de 360 bin, Şanlıurfa’da ise yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu tarafından organize edilen yarışma Türkiye’de 81 ilde ve ilçe merkezlerinde ayrıca internet üzerinden online olmak üzere tüm dünyada eş zamanlı olarak 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirildi.

“Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganı ile tamamen gönüllülük esasıyla hareket eden insanların üstün gayretleriyle organize edilen yarışmada dereceye giren katılımcılara ödülleri Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen törenle verildi.

Değişik yaş gruplarına göre A, B ve C olmak üzere 3 kategoride yapılan yarışmada A ve B kategorisi İl birincilerine dizüstü bilgisayar C kategorisi il birincisine ise Umre seyahati ödülü verildi. Ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve İl Müftüsü İhsan Açık’ın elinden alan yarışmacılar büyük mutluluk yaşadı.

İl protokolünün katıldığı törende ilahiyatçı Ahmet Sarmış tarafından “Kur'âniyyûn ve Hadis” üzerine bir konuşma yapıldı. Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan ilahi grubu ise Tasavvuf Musikisi dinletisi ile programa katılan izleyicilere güzel bir gece yaşattı.

Gecenin sonunda yarışmanın Şanlıurfa ayağını organize eden Coşanlar Gençlik Spor Kulübü Murad-Der ve Gülzar Çevre ve Kültür Derneği yetkilileri ile yarışmacılar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com