Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Katarlı işadamından Sığınmacılara Yardım

Katarlı işadamından Sığınmacılara Yardım

Suriye’de yaşanan dram nedeniyle Türkiye’nin kucak açtığı sığınmacılara ilk kez yurt dışından bir yardım eli uzandı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 14:33
Katarlı işadamından Sığınmacılara Yardım

Suriye’de yaşanan dram nedeniyle Türkiye’nin kucak açtığı sığınmacılara ilk kez yurt dışından bir yardım eli uzandı. Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret eden Katarlı işadamı Muhammed El Nacr, 10 bin Suriyeli mültecinin barınacağı kampa 5 milyon lira katkı sağlayacak.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Suriyeli misafirler için Ceylanpınar ve Akçakale’den sonra Şanlıurfa’da kurulan çadır kentlere bir yenisi daha ekleniyor. 10 bin sığınmacının daha Şanlıurfa’da misafir edilebilmesi için son hazırlıkların yapıldığı ve konteynırların kurulduğu Harran ilçesindeki kampa yurt dışından yardım eli uzandı. Şanlıurfa Valiliğinin rehberliğinde Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentleri gezen Katarlı İşadamı Muhammed El Nacr, Harran’da kurulan yeni kampa 5 milyon TL’lik yardımda bulunmaya karar verdi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret eden Katarlı İşadamı Muhammed El Nacr, kurulumu ve hazırlıkları Türkiye tarafından yapılan Harran Konteynır kentinde misafirlerin kalacağı evlerin iç tefrişatını yapmayı kapsayan 5 milyon TL’lik yardım protokolü imzaladı.

Vali Güvenç, Harran Kaymakamlığı”nı da ziyaret eden El-Nacr’a yapacağı yardımlardan dolayı teşekkür etti. Katarlı hayırsever iş adamının yapacağı yardımla ilgili bilgi veder Güverç, “Harran’da sığınmacılar için kuracağımız 10 bin kişilik konteynır kentin döşemelerini ve tefrişatlarını sayın İşaadamı Muhammed El-Nacr yapacak. Bu katarlı kardeşimize, iş adamımıza çok teşekkür ediyorum. Allah yardımlarının devamını getirsin. Bunu Türkiye’deki işadamlarımız zaten yapıyor. Bu dışarıdaki diğer iş adamlarına örnek oluyor. Kendilerine yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Katarlı hayırsever iş adamı Muhammed El-Nacr ise Türkiye Cumhuriyeti’nin bugüne kadar çok büyük bir özveriyle Suriyelilere kucak açtığını; kamplara gerçekleştirdiği gezi sırasında gördüğünü söyledi. Bu misafirperverlikten dolayı Türkiye’ye teşekkür eden Muhammed El Nacr, “Yaptığımız yardımı görev olarak görüyorum ve yardım etmek için buraya gelmekte geç kaldığımız için de çok üzgünüz.” dedi.

Açıklamaların ardından protokol imzaları atılarak barışın bir an önce sağlanması ve Suriye’de akan kanın bir an önce durması için temenniler dile getirildi.

Vali Güvenç’in makamında Katarlı İşadamı Muhammed El Nacr ile imzalanan protokol törenine Harran Kaymakamı Muhammed Selami Yazıcı, Bozova Kaymakamı Recep Öztürk ve Katarlı işadamının yakınları katıldı.

Öte yandan Vali Celalettin Güvenç, geçtiğimiz hafta Harran ilçesinde kurulan konteynır kenti ziyaret ederek yapılan son hazırlıkları yerinde incelemişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com