Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kastamonu'da düzenlenen Tecvit Çalıştayı sona erdi

Kastamonu'da düzenlenen Tecvit Çalıştayı sona erdi

Kastamonu'da Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından, 'Kuran'ı Kerim Tilavetinde Yapılan Yaygın Hatalar ve Ekoller Arası İhtilaflar' başlığı altında düzenlenen Tecvit Çalıştayı sona erdi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2015 Pazar 23:08
Kastamonu'da düzenlenen Tecvit Çalıştayı sona erdi

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, çalıştayla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, çalıştayın 4 Kasım'da Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda başladığını anımsatarak, Tecvit Çalıştayının amacının Türkiye'nin seçkin kıraat alimleri ve tecvit müelliflerini bir araya getirerek, tecvit bağlamında müzakere yapmak olduğunu söyledi.

Şahin, İleride gerçekleştirilebilecek uluslararası bir çalıştay için de ön hazırlık çalışması yapıldığını belirterek,  "İnşallah, neticesinde de kurulumuza ait bir tecvit kitabını hazırlamak amaçlı Kastamonu'da bunu düzenlemiş olduk. Çalıştayda 10 tebliğ sunuldu, bir de panel yapıldı. 4 Kasım akşamı Diyanet İşleri Başkanının teşrifiyle ve Kastamonu Müftülüğünün katkılarıyla büyük bir açılış yaptık. Açılışımıza çok güzel bir katılım oldu. 4 gün boyunca da Ilgaz Dağı'nda akademisyenlerimizle, eğitim merkezlerinden gelen hocalarımızla, bu alanda özel olarak hizmet veren Kur'an halkası oluşturmuş hocalarla ve tecvit müellifleriyle çok bereketli, faydalı, çok güzel bir toplantı icra ettik." İfadelerini kullandı.

Çalıştay kitap haline getirilecek 

Şahin, Çalıştayda sunulan tebliğlerin gözden geçirildikten sonra kurulun internet sitesinde yayına konulacağını ve ileride kitaplaştırılarak halkın hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.

Şahin, çalıştaya katılan Türkiye'nin seçkin kıraat alimleri ve tecvit müellifi yaklaşık 90 kişinin fikirlerini paylaştığını aktararak, ileride kıraat ilminde yapılacak çalışmalara bu çalıştayın bir basamak oluşturacağını kaydetti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com