Advert
Advert
Advert

Kassam Tugayları" kurucu lideri olan Zekeria Velid Akl Türkiye'de

İsrail ile Hamas arasında yapılan takas anlaşması çerçevesinde geçici olarak Türkiye, Ürdün ve Katar'a gönderilmesi kararlaştırılan 40 mahkumdan 11'i dün gece saatlerinde Türkiye'ye getirildi.

Kassam Tugayları
Kassam Tugayları
Vatan gazetesinin haberine göre, gece yarısından sonra Ankara Esenboğa Havaalanı'na gelen uçaktan Hamaslı 10 erkek ve El Fetih üyesi bir kadın indi. Zafer işareti yapan ve toprağı öpen 11 kişiyi Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf karşıladı.

Hamas'ın silahlı kanat kurucusu Türkiye'de
Gelenler arasında en dikkat çekici isim ise Zekeria Velid Akl. Beş yıldır rehin tutulan İsrailli asker Gilad Şalit karşılığında takas edilen 1027 Filistinli mahkum arasında yer alan en etkili isim olan Velid Akl, 1992'den beri İsrail hapishanelerinde yatıyor. 16 kez müebbet hapis cezasına çarptırılan Hamas'ın silahlı kolu olan "İzzeddin el Kassam Tugayları" kurucusu ve lideri olan Zekeria Velid Akl, Mısırlı yetkililere teslim edildikten sonra Türk hükümetinin gönderdiği özel uçakla Türkiye'ye geldi.

İsrail'in en büyük istihbarat kaynağı olan Filistinli muhbirlerin yakalanmasından sorumlu olan, bomba yapımı konusunda eğitim veren ve saldırıları planlayan Velid Akl, 1992 yılında İsrail tarafından yakalandı. Velid Akl, İstanbul'da polis korumasında yaşayacak.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır