Advert
Advert
Advert

KAŞİP'ten sitemize ziyaret

KAŞİP'ten sitemize ziyaret
KAŞİP'ten sitemize ziyaret

Kamu Şirketleri Personelleri (KAŞİP) yönetim kurulu tarafından gazetemize ziyarette bulundular. sitemiz yayın yönetmeni Ömer Aslan’la görüş alışverişinde bulundular.

Görüşmede özlük haklarının ve asgari ücretin yükseltilmesi konusunda destek beklediklerini belirttiler.

 Türkiye kamu şirketleri personelleri genel başkanı Hakan Aydın; “Biz büyük bir kitleyiz, her ailede varız, kiminin kardeşi, kiminin yiyeni, kimin kuzeni, kiminin babası, kiminin eniştesi, kiminin kayın biraderi, kiminin de eşiyiz.

 Toplumun ortak meselesiyiz, toplumun ortak derdiyiz asgari ücretin bu kadar düşük seyretmesi ve özlük haklarının tanımlıyor olması bizleri son derece ekonomik olarak çok zor şartlara itmektedir. Bütün insanların, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerinin ve bürokrasinin bir an önce önlem alması gerekmektedir. Biz bu perişan halde iken böyle büyük bir kitlenin neler yapabileceğini her kez biliyordur. Kimsenin siyasi malzemesi de olmak istemiyoruz ama haklarımızın tanılanması şarttır. Biz bu şekilde ne kendimize ait ev, ne kendimize araba nede kendimize ait yeryüzünde ekonomik varlık sahibi olmayız.

 Ne çocuklarımıza nede toplumumuza sağlıklı bir gelecek bırakamayız en nihayetinde çocuklarımıza borç listeleri bırakıp ölmek istemiyoruz” dedi.

Sitemiz yayın yönetmeni Ömer Aslan ise KAŞİP üyelerine başarılar diledi.

KAŞİP’e Hastaneler, maliyeler, TEDAŞ, Belediye temizlik personelleri, PTT, Valilik sosyal hizmetleri, Köy hizmetleri, DSİ’liler, Milli Eğitim, Sağlık birimleri ve diğer kamu kurumlarında şirketlere bağlı çalışan kamu şirket personeli olan herkes üye olabilir.

Ziyarette Genel Başkan N. Hakan Aydın, Yardımcısı Ahmet Kalkan, Mali İşler başkanı Habib Çakmak ve danışmanı Aydın Yüksel hazır bulundular.

www.balikligol.com  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı