Advert
Advert
Advert

Kaşıkta Yumurta Taşıdılar

Kaşıkta Yumurta Taşıdılar
Kaşıkta Yumurta Taşıdılar

Şanlıurfa Belediyesi'nce Hayati Harrani Gençlik ve Kadın Destek Eğitim Merkezi'nde bu yıl ilki düzenlenen "1. Gençlik Şenliği" kapsamında çocuklara tiyatro gösterisi ve birbirinden güzel yarışmalar düzenlendi.

     Hayati Harran-ı Mahallesi'nde yaptırılan Şanlıurfa Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayati Harran-ı Gençlik ve Kadın Destek Merkezi'nde kurs gören kursiyerlerin çocuklarına yönelik sosyo-kültürel ve sportif amaçlı düzenlenen "1. Gençlik Şenliği" ilginç yarışmalara ev sahipliği yaptı.

     6–7–8 Nisan 2010 tarihleri arasında devam eden "1. Gençlik Şenliği"nin 2. gününde spor turnuvalarına devam edilirken Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları tarafından çocuklara "Barış Gezegeni" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

     Tiyatro ve yarışmalara büyük ilgi gösteren çocuklar kendilerine bu imkânı sunan Şanlıurfa Belediyesi'ne ve Başkan Fakıbaba'ya teşekkür ettiklerini kaydettiler.

    İlk kez yoğurt yeme, kaşıkta yumurta taşıma ve çuvalla yürüme yarışmasına katılan çocuklar ilginç görüntüler oluşturdu. Yumurtaları düşürmemek için birbirleriyle yarışan çocukların yanı sıra çuvalda kaybolan miniklerin yarışma heyecanı görülmeye değerdi.

   "1. Gençlik Şenliği" 8 Nisan 2010 Perşembe Günü düzenlenecek olan etkinliklerle sona erecek. 3 gün süren şenlik kapsamında gerçekleştirilen futbol, basketbol, masa tenisi ve satranç müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri 8 Nisan 2010 Perşembe Günü Saat 14.30'da düzenlenecek olan törenle takdim edilecek.

     Ayrıca şenlik kapsamında yine saat 15'te Grup Turkuaz tarafından gençlere bir konser verilecek.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret