Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Kartal Demirağ Özal Suikastını Anlattı.

Kartal Demirağ Özal Suikastını Anlattı.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2010 Cuma 10:59
Kartal Demirağ Özal Suikastını Anlattı.

Özalı öldürmeye teşebbüs eden Demirağ, 54 yıllık hayatını kaleme aldı. Kitapta kontrgerilla eğitimini kimlerden aldığını ve suikastin arka bahçesini anlattı.

Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özalın oğlu Ahmet Özalın, babasına yönelik suikastin ardındaki isimlere dikkat çektiği açıklaması gözleri, 18 Haziran 1988deki ANAP Kongresinde dönemin Başbakanı Özala yapılan suikastın kilit ismi Kartal Demirağa çevirdi.

1992 yılında şartlı tahliye ile serbest kalan Demirağ, daha sonra birçok adli suçtan cezaevine girip çıktı. Özal suikastiyle ilgili cezası temyize giden Demirağ, 2008 yılında çeksenet suçundan 4 yıl 2 ay ceza alarak, İzmir Buca F Tipi Cezaevine gönderildi. Burada 54 yıllık hayatını 2 bin sayfadan oluşan bir kitapta toplayan tetikçi, Ahmet Özalın açıklamalarının ardından harekete geçti. Avukatı Neslihan Benlier Vonayı cezaevine çağıran Demirağ, kitabın taslağını avukatına teslim etti. Suikastle ilgili bilgi ve belgelerin kendisinde olduğunu iddia eden Demirağın, Kitap olay yaratacak. Özal suikastının bilinmeyenlerini bu kitap aydınlatacak. Çok şaşırtıcı isimler var dediği öğrenildi. Avukat Vona, Kartal Demirağın Anıları ismiyle piyasa çıkacak kitabın yayın haklarını, açık arttırmayla satışa

çıkaracaklarını söyledi.

KONTRGERİLLAYI DA ANLATACAK
Kartal Demirağın, 2 bin sayfadan oluşan kitabında, karıştığı tüm olayları belgeleriyle anlatacağı öğrenildi. Özala 2 kurşun sıkan tetikçinin, 1980 öncesinden başlayarak yer aldığı öğrenci olaylarını, kontrgerilla eğitimini nasıl ve kimlerden aldığını, Özalı vurmadan önce yattığı cezaevinden nasıl kaçtığını, suikaste nasıl karar verdiğini, suikast günü Atatürk Spor Salonunda yaşadıklarını ve suikastın perde arkasını anlatacak. Suikastten sonra yapılan ilk araştırmada Demirağın kontrgerilla bağlantıları tespit edilmiş ancak daha sonra olayın üzerine gidilmemişti.

ÖZALI ZEHİRLEDİLER
Ahmet Özalın, Babam zehirlenerek öldürüldü iddiası gündeme bomba gibi düşerken, aynı parelelde bir açıklama da Turgut Özalın eşi Semra Özaldan geldi. Birkaç ay önce Mesut Barzaninin daveti üzerine Erbile giden Semra Özal, İstanbuldaki evinde Rudaw gazetesine röportaj verdi. Eşinin 1993te zehirlenerek öldüğünü söyleyen Semra Özal, eşinin zehirlendiğine dair ellerinde bulunan belgeleri yetkili kurumlara verdiklerini ancak bu belgelerin yok edildiğini öne sürdü.

 

 

Kaynak: Takvim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com