Advert
Advert
Advert

Kars'ta 2 PKK'li öldürüldü

Kars Valiliği, Kağızman-Karakurt karayolunda asker ile PKK'liler arasında çıkan çatışmada 2 PKK'linin öldürüldüğünü belirtti.

Kars'ta 2 PKK'li öldürüldü
Kars'ta 2 PKK'li öldürüldü

Kars’ta Kağızman-Karakurt karayolunda mayın araması yapan asker ile PKK’liler arsında çıkan çatışmada 2 PKK’linin öldürüldüğü ve kaçan bir araç içerisinden bulunan 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, Kağızman-Karakurt karayolunda mayın araması yapıldığı ve bir grup PKK’liye yönelik operasyon yapıldığı belirtildi. Olay yerinden kaçan araçta bulunun 3 kişinin de gözaltına alındığı ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında çok sayıda mühimmat ele geçirildiği belirtilerek, “20 Eylül 2015 Pazar günü saat 05.30’dan itibaren olay yerinde yapılan aramada bulunan 3 adet sırt çantası içerisinde; 1 adet savunma tipi el bombası, 2 adet bıçak, 15 metre elektrik kablosu, 1 adet gece görüş dürbünü, 1 adet güneş paneli şarj aleti, 4 adet pilden oluşturulmuş batarya bloğu, 13 adet pil, 24 adet 12,7 mm çapında uçaksavar fişeği, 1 adet sabit 1 adet batarya şarj cihazı, 1 adet fotoğraf makinesi, 3 adet uyku tulumu, muhtelif giyim eşyası ve gıda maddesi ele geçirilmiş olup, adli tahkikata devam edilmektedir.” denildi.

Bahsi geçen grubun daha önce bir TCDD işçisinin hayatını kaybetmesine ve Sarıkamış Bayraktepe’de bulunan kayak tesisinin yakılması olayına karıştıkları belirtilen açıklamada, “Söz konusu grubun; 30 Temmuz 2015 tarihinde Kars/Sarıkamış/Soğanlı tren istasyonu mevkiinde tren yoluna EYP’li saldırı ve 1 TCDD işçisinin şehit edilmesi eylemini gerçekleştiren ve 13 Eylül 2015 tarihinde Sarıkamış Bayraktepe’de bulunan kayak tesisinin yakılması olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen grup olduğu tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Operasyonların devam edeceği açıklandı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cihan uysal     2015-09-22 Gozaltında tutmaya gerk yok,yakalanan terorıstı hemen anında yağsız kazıga oturtup,canını cehenneme gondermeli.
cihan uysal     2015-09-22 Gozaltında tutmaya gerk yok,yakalanan terorıstı hemen canını cehenneme gon...li.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler