Advert
Advert
Advert

Karşıya geçmek isteyen kız minibüsün altında kaldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde okula gitmek için karşıya geçmek isteyen küçük kız, aşırı hız yapan minibüsün çarpması sonucu ağır yaralandı.

Karşıya geçmek isteyen kız minibüsün altında kaldı
Karşıya geçmek isteyen kız minibüsün altında kaldı

 

Bağlar ilçesinde bulunan Sento caddesinde sabah okula gitmek üzere evden çıkan kız çocuğu, karşıya geçmek isterken 21 AB 875 plakalı minibüsün çarpması sonucu ağır yaralandı.

Çevredekilerin yardımıyla caddenin kenarına getirilen yaralı çocuk, yaklaşık 25 dakika sonra olay yerine gelen ambulansla Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altında alındı.

Minibüsün kızına çarptığını görerek kaza yerine gelen anne yaralı kızının başında feryat ederek ağladı.

Kazanın aşırı hız nedeniyle meydana geldiğini ifade eden görgü tanıkları, “Böyle Belediye anlayışı olmaz. Böyle, düzen olmaz. Bu caddede sanki arabalar yarış yapıyor. Bir yandan şehir içi arabaları bir yandan da ilçe arabaları yarış yaparcasına hızla gidiyor. Kimse bu tehlikeli manevralara önlem almıyor. Ne devlet ne de belediye bu soruna çare bulmakta.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İşe gitmek üzere durakta bekleyen başka bir görgü tanığı ise, “Buralarda çok sayıda okul var. Bu da binlerce öğrenci demektir. Her gün öğrenciler, hızla geçen araçların altında kalma korkusuyla bu yoldan geçmek zorunda kalıyor. Bu kaza şaşırtmadı bizi. Çünkü hiçbir tedbir, güvenlik önlemi yok. Böyle devam ettiği sürece canlar yanmaya devam eder. Yetkililer kendi çocuklarını bu kızın yerine koysun ve öyle düşünsün. Ona göre tedbir alsın." dedi.  (M. Sıddık Bilge - İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı