Advert
Advert
Advert

KARNELERİNİ VALİ OKUTAN'DAN ALDILAR

KARNELERİNİ VALİ OKUTAN'DAN ALDILAR
KARNELERİNİ VALİ OKUTAN'DAN ALDILAR


Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, 2010 – 2011 eğitim öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle Karaköprü’de bulunan GAP Kız Anadolu Lisesi’nde yılsonu karne dağıtım törenine katıldı.

Vali Nuri Okutan, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’in katıldığı törende, okul birincisine altın hediye edildi.

9-E sınıfında öğrencilerin karnelerini dağıtan Vali Nuri Okutan, daha sonra okuldaki başarısıyla dereceye giren öğrencilerle, “Işığımı Arıyorum Okuyorum” kampanyası kapsamında okulda en çok kitap okuyan öğrencilere de hediyeler verdi.

Vali Nuri Okutan karne dağıtımı sırasında bir açıklama yaparak Eğitim Öğretim yılı olarak çok güzel bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, “Genel olarak ele aldığımızda bazı eksikliklerimiz var. Aynı zaman da artılarımız da mevcut. Gerek sosyal ve kültürel alanda eğitim programının uygulanması adına çok güzel bir yıl gerçekleştirildi. Derslik sıkıntımız adına çok güzel adımlar atıldı. Bu konuda gelecek yıl için güzel hazırlıklar yapıldı. Şanlıurfa’nın en önemli sorununun eğitim-öğretim olduğuna inanıyoruz. Bu hususta çok büyük eksiklerimizin olduğunu biliyoruz. Öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin yardımıyla hep birlikte eğitimle ilgili bütün eksikliklerimizi tamamlayacağız.  Eğitim adına çok güzel sonuçlar alacağız” dedi.

Karnelerde başarılı notların yanında kırık notlar olabileceğini öğrencilere söyleyen Vali Okutan, “Sadece sizin kırık notlarınız değil başta Vali olmak üzere tüm eğitimle ilgili görev alan insanların, anne ve babaların da kırık notlarıdır. Biz daha iyiyi “nasıl yapabilirizi” kendimize soracağız. Bu kırık notları nasıl başarılı notlara çevirebiliriz. Bunları sorgulayacağız. Hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz. Bunun yanı sıra başarılarımızı daha ileriye nasıl taşıyabilirizi sorgulayacağız.  Ben bu yılın çok başarılı olduğuna inanıyorum. Biliyorum eksikliklerimiz mevcut bunları hepimiz birlikte tamamlayacağız siz veliler, öğrenciler, öğretmelerimiz, bizler birlikte başaracağız. Emeği geçen başta siz öğrenciler olmak üzere tüm eğitim camiamızı tebrik ediyorum.

Vali Okutan okuldaki başarısıyla dereceye girip birinci olan Sevim Karadağ’ı çeyrek altın, okul ikincisi Merve Şeker’e mp 3 player ve flaş bellek ve son olarak da okul üçüncüsü Sevda Çelik’e de satranç takımı hediye etti.

Açıklamasının ardından “Işığımı Arıyorum Okuyorum” kampanyası kapsamında okulda en çok kitap okuyup birinci olan Lezgin Altundağ ve ikinci Yüsra Birden ile üçüncü Hafıza Akbaba’ya karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.

Burada okumanın önemine değinen Vali Okutan, “Okuma faaliyeti kendini, hayatı, dersleri öğrenme; bilgiye ulaşıp maddeye çevreye hükmetmeyle doğrudan alakalı bir etkinliktir. Böylelikle kitabı arkadaş edinme, doğruları kitaptan öğrenme, doğru analiz yapma ve hür düşünceye ulaşabilme adına okumayı her zaman öne çıkarmaya gayret ediyoruz. Sadece öğrencilerin işi değil, herkesin işi. Okuma faaliyetlerine okuldan, kamu görevlilerinden başladık. Camilerde de olabildiğince yapıyoruz. İnşallah bu alışkanlığı bütün Urfa halkına aşıladığımız takdirde Urfa hakikaten aranılan özlenen hep beklenen noktaya ulaşmış olacak” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Işığımı Arıyorum Okuyorum” kampanyasına başladıkları günden sonra bu gün itibariyle 2 milyon kitaba ulaştıklarını söyleyen Vali Nuri Okutan, “Şu anda 2 milyon kitaba ulaştık. Yani hedefimizin üçte birine ulaştık. Başlangıcında tam on katındayız. Ama çok kısa sürede hedefimize ulaşmış oluruz. Umuyoruz ki bütün okullarımız birer kütüphane haline döner. Kitaplıklarımız bu kadar zengin olur ve bilgiyle okumayla kitaplar iç içe olur” dedi.

Vali Okutan, karne törenini GAP Kız Anadolu Lisesinde yapılmasının temel amaçlarından birinin kız çocuklarının okullaşmasına dikkat çekmek olduğuna işaret ederek, geçen seneye göre kız çocuklarının okullaşması için daha hazırlıklı olduklarını belirtti. Bu konuda velilere seslenen Vali Okutan şöyle konuştu: “Kızlarımız için çok programlı liseler açıyoruz, bunlar kız liseleri olacak ve meslek liselerine muhakkak yönlendirmeleri istiyoruz. Puanı tutuyor tutmuyor herkesin başvurmasını rica ediyoruz. Biz okumak isteyip de okula kaydolamayan kızlarımızı kabul ediyoruz. Burada Milli Eğitim Müdürümüze de gerekli talimatları veriyoruz. Herkesi muhakkak okullu yapacağız. Buradan bütün velilerimize eğitimle ilgili masraflarını da maddi durumları zayıf olmak kaydıyla biz üstleneceğiz. Yani defterlerini, kalemlerini, elbiselerini neyse zaten okul kayıt parasını falan olmayacak. Tüm kızlarımızın okula gitmesini istiyoruz. Buradan da velilere okul müdürlerimize bu hususta özel bir gayret göstermelerini istiyorum. İyi tatiller diliyorum.”

Bu arada karne dağıtım töreninde Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin de öğrencilere karnelerini dağıttı.
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!