Advert
Advert
Advert

Karnelerini Vali Okutan'dan Aldılar

Karnelerini Vali Okutan'dan Aldılar
Karnelerini Vali Okutan'dan Aldılar

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, birinci sömestr tamamlayan öğrencilere karnelerini dağıttı ve kitap hediye etti.

 

TAD (Türkiye Anneler Derneği) Rasime Polat İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım töreninde Vali Nuri Okutan SBS’de 500 tam puan alan Mahmut Tamel’e laptop verdi. Tamel’e karnesini de veren Vali Nuri Okutan, diğer öğrencilerle de sohbet etti.  “Karneler aslında sadece çocuklarımızın değil ailelerimizin, bizlerin, öğretmelerimizin, idarecilerimizin de karnesi.” diyen Vali Okutan, “Eğitim dediğimiz şey sadece öğrencilerin parçası olduğu bir şey değil; öğretmeniyle, okuluyla, ailesiyle ve bilhassa eğitim çevresiyle ilgili bizleri de ilgilendiren bir karne” dedi.

 

Vali Nuri Okutan, Şanlıurfa çok yüksek potansiyele, çok büyük imkânlara sahip bir il olduğunu belirterek, “Bu bakımdan Türkiye’nin umutla geleceğe yönelik bakması yönünde sadece Şanlıurfa yeter. Şanlıurfa bu kadar yüksek potansiyele sahip ama maalesef eğitimle ilgili verilerimiz Şanlıurfa’nın diğer göstergeleri kadar çok parlak değil. Biz de hem toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasındaki eğitimin çok önemli olması, ayrıca Urfa açısından da handikaplı bir konumun olması sebebiyle eğitime daha çok önem veriyoruz. Eğitim demek sadece öğrenciler, sadece öğretmenler demek değil aileleri de içine alan bir bütündür. Bu çalışmaların, bu gayretlerin içinde olmamız hepimizin karneleri şimdi biraz sonra SBS’de birinci olan çocuğumuza bir hediye vereceğiz. Ama biliyoruz ki okuma faaliyetleriyle, okul öncesi eğitim faaliyetleriyle, eğitimin sosyal kültürel çalışmalarıyla birlikte, okullaşma açısından sınıfların yapılmasıyla birlikte sınıf ortalamalarımızı daha da düşüreceğiz. Böylelikle eğitim kalitemizi daha da arttırmış olacağız ve Urfa daha çok üretim gücünü hayatına katacak. Eğitim seviyesinin artmasıyla birlikte Türkiye’nin gelecekte çağdaş uygar toplumlar içerisinde yer almasında Urfa daha çok omuz verecek. O günler için hepimizin bir hummalı çalışma içerisinde bulunduğunu biliyoruz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

Kırık karnelerin olabileceğini söyleyen Vali Nuri Okutan, “Bu sadece öğrencinin kırığı değil.  Kırık karnenin anlamı bizler, öğretmenler ve aileler bu duruma bakarak gelecek dönemde daha iyi çalışmalı daha iyi atmosfer hazırlamamızın işaretini verdiğini düşünüyorum. Bu bakımdan kırık karne olan öğrencilerimiz gelecek döneme daha iyi hazırlanmalı. Bu ara tatili bunun hazırlığıyla geçirmelerini ve çok büyütmemelerini rica ediyorum. Velilerimizin de bu dönemde öğrencilerine daha çok destek olmaları gerekiyor” dedi.

 

Vali Nuri Okutan konuşmasının ardından öğrencilere karnelerini dağıtıp, kitap hediye etti. Bu arada Vali Nuri Okutan’a İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin de eşlik etti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu