Advert
Advert
Advert

"Karma eğitime son verilmesi için adımlar atılsın"

Ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyleyen Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, karma eğitimin de kaldırılması yönünde adımların atılmasını istedi.

 Ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırılması ile ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, Ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırılmasının olumlu bir adım olduğunu söyledi.

“Anayasal güvence altına alınsın”

Başörtüsü engelinin kaldırılmasına yönelik alınan kararın memnuniyet verici olduğunu söyleyen Barış, “Ortaöğretimde ‘başı açık’ ibaresinin kaldırılması bizim için sevindirici bir adımdır. Yeterli bulmasak ta bu adımı memnuniyetle karşılıyoruz. İleriki zamanlarda bu yasağı dayatabilecek bazı siyasi partiler var. Bu dayatmaların yaşanmaması için anayasa güvencesi altına alınsın.” dedi.

“Karma eğitime son verilsin”

Karma eğitimin kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Barış, “Kız ile erkek öğrencilerin ayrı ortamlarda ders görmeleri gerekmektedir. Geleceğimiz olan gençliğin ahlaki boyutta korunması zorunluluktur. Çünkü gençlik bugünümüzdür, yarınımızdır. Fakat maalesef şuan da okullarda gördüğümüz tablo bir veli olarak çok istediğimiz bir tablo değildir. Halkımızın kültürü ve inancı adına bir talep olarak dile getiriyoruz. Biran önce geleceğimiz adına, gençliğimiz adına ve ahlaklı bir toplum adına mutlaka karma eğitime son verilsin." ifadelerini kullanıldı. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!