Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki

Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki gösteren halk, belediyeyi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 14:12
Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki

Diyarbakır’da iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yayaların karşıdan karşıya geçerken kullandıkları üst geçitlerin karla kaplanması halkı zor durumda bırakıyor.

Kucaklarında çocuklarıyla beraber üst geçitleri kullanan bazı bayanların yürümekte zorlandıkları gözlendi.

Üst geçitlere çıkarken ve üst geçitlerden inerken düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalan kalk, belediyeyi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

‘Belediyenin hizmeti yetersiz’

Mecburiyetten dolayı üst geçidi kullandığını belirten Celal Selçuk, “Evimden çıktım. Başka geçeceğim yer olmadığı için üst geçitten geçmek zorundayım. Buranın temizlenmemesi belediyenin bu konuda yetersiz olduğunu gösteriyor. Belediyenin bu konuda hizmeti yetersizdir.” dedi.

Görevlilerin, insanların düşme tehlikesini göz ardı etmemeleri gerektiğini dile getiren Hürsel Efekan, “Karşıya geçmek için üst geçidi kullanmaya mecburum. Görevlilerin üst geçitlere bakım göstermesi lazım. Çünkü kar yığılıyor. Vatandaş kayıp düşer, başına her şey gelebilir. Bunu göz ardı etmemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyorum”

Hastaneye gitmek için üst geçidi kullandığını söyleyen bir hasta yakını ise “Nereden gideyim ki? Başka yol mu var? Dileğimiz karların temizlenmesidir. Temizlenmezse sonuçta insan ölecek, yazıktır. Yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Sonuçta insan yürüyor, can yürüyor burada.” şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com