Advert
Advert
Advert

Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki gösteren halk, belediyeyi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki
Karla kaplanan üst geçitlerin temizlenmemesine tepki

Diyarbakır’da iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yayaların karşıdan karşıya geçerken kullandıkları üst geçitlerin karla kaplanması halkı zor durumda bırakıyor.

Kucaklarında çocuklarıyla beraber üst geçitleri kullanan bazı bayanların yürümekte zorlandıkları gözlendi.

Üst geçitlere çıkarken ve üst geçitlerden inerken düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalan kalk, belediyeyi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

‘Belediyenin hizmeti yetersiz’

Mecburiyetten dolayı üst geçidi kullandığını belirten Celal Selçuk, “Evimden çıktım. Başka geçeceğim yer olmadığı için üst geçitten geçmek zorundayım. Buranın temizlenmemesi belediyenin bu konuda yetersiz olduğunu gösteriyor. Belediyenin bu konuda hizmeti yetersizdir.” dedi.

Görevlilerin, insanların düşme tehlikesini göz ardı etmemeleri gerektiğini dile getiren Hürsel Efekan, “Karşıya geçmek için üst geçidi kullanmaya mecburum. Görevlilerin üst geçitlere bakım göstermesi lazım. Çünkü kar yığılıyor. Vatandaş kayıp düşer, başına her şey gelebilir. Bunu göz ardı etmemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyorum”

Hastaneye gitmek için üst geçidi kullandığını söyleyen bir hasta yakını ise “Nereden gideyim ki? Başka yol mu var? Dileğimiz karların temizlenmesidir. Temizlenmezse sonuçta insan ölecek, yazıktır. Yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Sonuçta insan yürüyor, can yürüyor burada.” şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı