Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Karikatürü eleştiren imama destek ziyareti

Karikatürü eleştiren imama destek ziyareti

Diyarbakır'da çirkin karikatüre tepki gösterdiği için DBPli olduğu belirtilen bir grubun eleştirisine maruz kalan imamı ziyaret eden İTTİHAD-UL ULEMA ve Din Bir Sen üyeleri, imamlara sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 16:20
Karikatürü eleştiren imama destek ziyareti

Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) Genel sekreteri Molla Muhammed Özer, Din Bir Sen Diyarbakır il Başkanı Cüneyt Özmen ve beraberlerindeki heyetle DBP'li Belediye tarafından bilboardlara asılan peygambere hakaret içerikli karikatüre tepki gösterdiği için DBP’li olduğu belirtilen bir grubun eleştirisine maruz kalan Zümrüt Kent Camii imamı Fuat Ezgi’yi ziyaret etti.

Zümrüt Kent camisinin imamı Fuat Ezgi’yi peygambere sahip çıkan dik duruşundan dolayı tebrik eden İTTİHAD Genel sekreteri Molla Muhammed Özer, peygambere sahip çıkan alimlerin seslerinin bastırılmak istendiğini söyledi.

Özer, “Malum parti bu sesi seçim arifesinde oy devşirmek için susturmaya çalışıyor. Peygambere yapılan bu hakaretten sonra ciddi bir özür de dilenmemiştir. Eğer birileri hakkı konuşan imamları susturmaya çalışıyorsa, tüm Müslümanlar da imamlarına sahip çıkmalıdır. Bu konuda Diyanet, STK’lar ve ilgili kurumlar da imamlarına sahip çıkmalıdır.” dedi.

Din Bir Sen Diyarbakır il Başkanı Cüneyt Özmen de imam Fuat Ezgi’yi davranışından dolayı takdir ederek, imamın sesini kısmaya çalışanları kınadı. Özmen, “Kendi elleriyle kendi kuyularını kazmışlar. Sizin karşısında o tepkiyi yapanları Allah şaşırtmıştır. Size de geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

“Canımız Peygamberimize feda olsun”

Amaçlarının şahıslarla ya da kurumlar uğraşmak ya da didişmek olmadığını belirten Zümrüt Kent Camii imamı Faruk Ezgi ise, gayelerinin iyiliği emretmek ve kötülüklerden sakındırmak olduğunu kaydetti.

Olayın büyümemesi ve fitnenin büyümemesi için hutbesine hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğini vurgulayan Ezgi, cami cemaatinin de namazdan sonra camiyi terk edenlere tepki gösterdiğini belirtti.

Karikatürü yapanları dahi tanımadığını söyleyen Ezgi, “Başımdaki saç telleri sayısınca canım olsa hepsini Peygamberimiz için feda ederim” dedi. (M. Sıddık Bilge - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com