Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Karikatür afişine tepkiler sürüyor

Karikatür afişine tepkiler sürüyor

Memur-Sen Batman İl Başkanlığı, Diyarbakır'da DBP'li belediye tarafından reklam panolarına Peygambere hakaret içerikli karikatürler asılmasını kınayarak sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar 15:00
Karikatür afişine tepkiler sürüyor

Diyarbakır'da DBP'li Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından şehir merkezindeki bilboardlara asılan Peygambere hakaret içerikli karikatürlere bir tepki de Memur-Sen Batman İl Başkanlığı’ndan geldi.

İslam’a yönelik bu tür saldırılarla halkın nabzının ölçüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Danimarkalı aşağılık karikatüristin karikatürüne en şiddetli tepkinin gösterildiği hamuru İslam’la yoğrulmuş Diyarbakır’da tekrar gösterilmesi basit bir tesadüf olarak görmek en hafif tabiriyle saflık olur. İnançları hayatlarının temellerini oluşturan coğrafyamızda bu tür denemelerle halkımızın nabzı ölçülmeye çalışılıyor ve verilecek tepkiye göre asıl oyun sahnelenmek isteniyor. Ancak şunun bilinmesi gerekir ki bu halk konu peygamber ve kutsallara hakarete gelince asla sessiz kalmayacak ve uğurda ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar yapacak iradeyi gösterecek, kutsal değerlerini ne pahasına olursa olsun koruyacak ve yüceltecektir.” denildi.

İslam'a göre evliliğin cinsellikten ibaret olmadığı belirtilen açıklamada, aile kurumunun önemine dikkat çekilerek, "Ailenin bozulması toplumun bozulması demektir. Bu konuda İslam’a saldırıların asıl amacı İslam’ın temiz nesil ve aile müessesesinin korunmasına azami önem göstermesindendir.” ifadelerine yer verildi.

Bir daha böylesi bir hakarete girişilmemesi uyarısında bulunulan açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin bu konuda özür dileyip karikatürün kaldırılmasına karar vermesi her ne kadar olumlu bir adım olsa bile bunun yetersiz olduğunu belirtmek isteriz. Halkımızın hiçbir kesiminde kabul görmeyen bu olayın sehven yapıldığına inanmak istiyoruz. Ancak bu konuda sorumluların cezasız kalmaması, bunun bir daha yaşanmaması adına kamuoyunu rahatlatacaktır. Bu ve benzeri olayların tekrar edilmemesi için azami özen gösterilmesi gerekmektedir. Halkımızın vicdanında mahkum edilen bu alçakça olayı bir daha şiddetle ve nefretle kınarken, halkımızın kutsal değerleriyle dalga geçme niyetinde olanları özellikle uyarıyoruz. İmanı ve diyanetiyle ön plana çıkmış halkımızı tahrik etmemeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.”   

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com