Advert
Advert
Advert

KARDEŞLİĞE ÇATI OL

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa şube temsilcisi behçet Atila yaptığı açıklamasında şunları kaydetti.

KARDEŞLİĞE ÇATI OL
KARDEŞLİĞE ÇATI OLİHH İnsani Yardım Vakfı, meydana gelen 7,2’lik deprem sonrası artan soğuklar nedeniyle yaşam koşullarının zorlaştığı Van’a prefabrik konut kuruyor. İlk aşamada 60 adet kurulacak tam döşemeli prefabrik evler, yapımı tamamlandıktan sonra depremzede ailelerin hizmetine sunulacak.

Van havalimanı yolu üzerinde 40 bin metrekarelik bir alana yapılması planlanan prefabrik konutlar, kış şartlarına dayanıklı olarak tasarlandı. Kısa süre içerisinde yapımı tamamlandıktan sonra depremzedelere teslim edilecek olan 60 prefabrik konutun ardından İHH bağışçılarının yardımıyla ikinci bir prefabrik konut çalışması daha başlatacak. Bir prefabrik konutun maliyeti ise 8 bin TL olarak belirlendi.

Dünya coğrafyasının bir çok noktasına mazlumların ve mağdurların yardımına koştuğumuz için hep yanımızda olan halkımız şimdi de Van’lı kardeşlerimiz için başlattığımız bu çalışmamızda da inşallah bizleri yalnız bırakmayacaklardır.

İHH Prefabrik evlerimizin özellikleri şöyle:  12 m² kullanım alanı - 6 kişilik bir aileyi barındırma kapasitesi - Ranza, masa, sandalye, halı, elektrikli ısıtıcı, yatak ve battaniye tefrişatı - 200 kg kar ve rüzgar yükünü kaldırma kapasitesi - Üst düzey ısı izolasyonu - Kısa sürede imal edilme ve 4 kişi tarafından 10 dakikada kolayca kurulabilme özelliği - Uzun ömürlü olma, ihtiyaç halinde sökülüp başka yerde kullanılabilme özelliği.

Bu çalışmaya tüm halkımızın desteğini bekleriz.  Bağışlarınızı şu dört yolda birinden veya bir kaçından yapabilirsiniz.

1- İnternette www.ihh.org.tr adresinden ONLİNE BAĞIŞ bölümünden “Van Acil Yardım” seçeneğini seçtikten sonra kredi kartınızla bağışınızı yapabilirsiniz.

2- Cep telefonlarından VAN  yazarak  3072’ye bir kısa mesaj göndererek İHH hesaplarına 5 TL bağışta bulunmuş olursunuz.

3- Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Bank Asya, Albaraka, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank Bankalarının herhangi bir şubesine giderek  “İHH İnsani Yardım Vakfı hesabına Van’a bağış yapacağım” deyip yardımınızı yapabilirsiniz. Dekontunuzun açıklama kısmına “Van’a Acil Yardım” notunu yazdırın.

4- PTT Şubelerinin birine giderek İHH Posta Çeki Hesabı olan 1605451 nolu hesaba Bağışınızı yapın ve açıklama kısmına “Van’a Acil Yardım” yazdırmayı unutmayın'' diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu