Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Kardavi: Onlar Hizbullah değil Hizbuşşeytan'dır

Kardavi: Onlar Hizbullah değil Hizbuşşeytan'dır

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Kardavi, El Arabiya Televizyonuna verdiği röportajda, Hizbullah konusunda yanıldığını itiraf etti ve "Onlar Hizbullah değil Hizbuşşeytan" dedi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2013 Salı 15:12
Kardavi: Onlar Hizbullah değil Hizbuşşeytan'dır

El Arabiya televizyonuna konuşan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf El Kardavi, sert çıkış yaptı.

Bugüne kadar Hizbullah'ı savunduğunu ama artık bakışının değiştiğini söyleyen Kardavi, "Ben bugüne kadar hep Hizbullah'ı savundum, onların arkasında durdum çünkü Hizbullah, İsrail'e karşı savaşıyordu, İsrail'in düşmanıydı, bu yüzden Hizbullah'ı savundum. Ben hizbullah'ın arkasında dururken Suudi Arabistanlı din adamlarını karşıma aldım. Onlar benim gibi düşünmüyorlardı çok önemli din alimleri beni defalarca Hizbullah konusunda uyardılar onlaradestek olmamam gerektiğini söylediler" dedi.

O DİN ADAMLARI HAKLIYMIŞ

Kardavi yanılgıya düştüğünü şu sözlerle anlattı: "Hizbullah'ın politikasının islamı bölmek olduğunu çok tehlikeli bir ideoloji güttüklerini söylediler, ben ise tüm bu söylemlere ve uyarılara karşı durdum ve Hizbullah'ın yanında yer aldım ama şimdi bakıyorum ki o din alimleri haklıymış onlar Hizbullah konusunda benden çok daha fazla bilgiliymmiş bunu anlıyorum. Ben her şey göründüğü gibi zannettim, islamın bütünlüğünü sağlamak adına ayrım yapmamak adına Hizbullah'ı savundum, Hizbullah İsrail'e karşı savaşırken ben nasıl olur da İsrail'den yana taraf olurdum bunu yapmadım elbette ama şimdi görüyoruzki o Hizbullah Suriye'de müslüman kardeşlerimizi öldürüyor."

HİZBULLAH DEĞİL HİZBULŞEYTAN'DIR

Hizbullah'ı sert dille eleştiren Kardavi, "Ben şimdiye kadar Hizbullah için hep "onlar da bizim müslüman kardeşlerimiz" diyordum ama gördüm ki değillermiş. Suriye'de müslüman halklara karşı savaşıyorlar onlar Hizbullah değil Hizbulşeytan'dır, şeytanın ordusudur, şeytan artık onları avlamış ve onlar artık Allah'ın birliğine değil şeytana hizmet eder hale gelmişler" dedi.

Kaynak: Mustafa Taha Dağlı / Haber7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com