Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Kardavi, Çok Sert Çıktı

Kardavi, Çok Sert Çıktı

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2011 Çarşamba 21:20
Kardavi, Çok Sert Çıktı

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf Karadavi, milyonlarca Mısırlı'nın günler süren eylemlerine rağmen koltuğundan vazgeçmeyen Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i "aptal, kör ve sağır olarak niteledi.

Mısır diktatörünü çok sert ifadelerle eleştiren Karadavi, barışçıl protestolar düzenleyen Mısırlılar ile gurur duyduğunu söyledi, "hiç şiddet yoktu. Tüm istedikleri kötü bir rejimi protesto etmekti. Bu barışçıl protestocularla kimseyi incitmediler. Onlar iyi davranışın güzel bir örneğidir"" dedi.

Ünlü din adamı, "Mübarek sonunda yaptı ve kendi insanlarını öldürmeye başladı. Musa'nın Firavun'u gibi insanları birbirine düşürdü" dedi.

Mısırlı alim, sokaklarda 8 milyon insanın toplandığı gün hiçbir şiddet olayı yaşanmadığına dikkat çekerken, "ama bugün rejim caniler onlara saldırdı" ifadesini kullandı, Mısır halkını Tahrir Meydanı'na giderek protestoculara ilk yardım ve gıda yardımı götürmeye çağırdı.

Mübarek'e karşı eylemleri başlatan gençlerin "fedakar" olduğunu belirten Karadavi'nin eleştirilerinden El Ezher Şeyhi başta olmak üzere Mısırlı din adamları da nasibini aldı., El Ezher Şeyhinin rejim yanlısı bir bildiri yayınladığını hatırlatan Karadavi, El Ezher liderliğine "Cuma günkü eylemlerde ve bugün kardeşlerinizi destekleyin" çağrısı yaptı.

Karadavi Mısır Ordusuna güvendiklerini ve milletin gururu olan ordunun yaptığı ateş açmama kararından memnuniyet duyduklarını da söyledi.

"Ancak ordu kiralık canilerin ve sivil giyimli polislerin protestocuları öldürmesine izin vermemeli" dedi.

Tevhidhaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com