Advert
Advert
Advert

Karataş’tan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl başkanı Ferhat Karataş, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Karataş’tan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Karataş’tan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Mesajında sağlık alanındaki sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Karataş, “Sosyal devletin gereksinimlerinden biri olan sağlık hizmeti, hizmet alanı kadar hizmet verenine de hitap edebilmelidir” dedi.

Türkiye’de sağlığı ticarileştiren, sağlık hizmetlerini metalaştıran, eşit-ücretsiz-nitelikli sağlık hizmetinin

önündeki öncelikli engel olan sağlıktaki bütün katkı-katılım payları ve ilave ücretler kaldırılmasının şart olduğunu sözlerine ekleyen CHP’li Karataş mesajında şu sözlerine yer verdi: “Sosyal Devlet anlayışının en önemli unsurlarından biri sağlık hizmetlerinden yararlanma tüm halkımızın en temel haklarından birisidir. Ancak son yıllarda bu alandaki değişimlere baktığımızda hem hizmet veren açısından hem de hizmeti alan vatandaş açısından büyük sorunlar ortaya çıkmıştır. Tamamen sistemden kaynaklanan bu sorun nedeniyle sağlıkta her geçen gün gündeme yansıyan olumsuz olayları hepimiz üzülerek takip ediyoruz. Bu anlamda sağlık çalışanlarının bir araya geldiği sendikaların sesine de kulak verilmelidir. Talepler arasındaki ‘ücret eşitsizliklerine son verilmeli; ASM, TSM, kurum

hekimlikleri, SHÇEK'te çalışanlarının iş güvencesine kavuşturulması, Sağlık alanında çalışmayı ve işyeri hekimliğini taşeronlaştıran; sağlıkçıların her düzeydeki eğitimini (işyeri hekimi, hemşire v.d.) yetkin olmayan özel sektör girişimlerine açan, sendika ve meslek örgütlerinin yetkilerini yok eden, ilgili dernekleri muhatap almayan uygulamalar ivedi olarak durdurulması’ hususlarına destek veriyoruz.

Tüm bu sıkıntılara rağmen özveri içerisinde çalışmalarına devam eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl başkanı Ferhat Karataş 14 Mart Tıp Bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır