Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Karataş: Herkes özgürce anadil de kendini ifade edebilmelidir

Karataş: Herkes özgürce anadil de kendini ifade edebilmelidir

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği’ni (KURDİ-DER) ziyaret ederek Derneğin Şube Başkanı Osman İzgör’le sohbet etti. Partisinin yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında ağırlanan Karataş, gündeme ilişkin fikir alış verişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2013 Pazar 15:03
Karataş: Herkes özgürce anadil de kendini ifade edebilmelidir

Anadil konusunun gündeme geldiği görüşmede Karataş, “Bir ırkın varlığı dilidir” diyerek Türkiye’de herkesin kendini ifade edebileceği dili kullanması gerektiğine ve bu anlamda demokrasinin işleyebileceğine vurgu yaptı.

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Karataş, “Türkiye’de demokrasinin daha da işler hale gelebilmesi için anadilde eğitim veya bu alandaki ifade özgürlüğünü artık aşmamız gerekiyor. Sadece Kürt’ü için değil Zaza, Arap ve ülkemizde yaşayan diğer renklerin kendi güzelliğini gösterebilmesi ve yaşamını kültürüne göre devam ettirebilmesi için anadilin mutlak özgür kılınmasını şart olarak görüyorum. Bu anlamda da hukuk çerçevesinde bu alandaki tüm faaliyetleri sonuna kadar destekliyorum” dedi.

Sohbet ortamında geçen görüşmede derneğin eğitim çalışmaları hakkında da bilgi alan Karataş, Akademik Kürtçe’nin öğrencilere doğru bir şekilde aktarılması için verdikleri çabadan dolayı dernek yönetimini tebrik etti ve ziyaretin ardından dernekten ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com