Advert
Advert
Advert

Karataş: Fakıbaba biraz sakinleşsin

Dün Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba’nın korumaları ve belediye güvenlik görevlilerinin, Necmi Urmat isimli esnafa saldırması ile ilgili olayı değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, “Sayın Fakıbaba biraz sakinleşsin” diyerek çağrıda bulundu.

Karataş: Fakıbaba biraz sakinleşsin
Karataş: Fakıbaba biraz sakinleşsin


Karataş, yazılı açıklamasında geçtiğimiz haftalarda Akçakale Belediye Başkanının akrabaları tarafından dövüldüğü iddia edilen yerel bir gazetecinin de benzer bir olayı yaşadığına dikkat çekerek, “AKP’nin başkanları partilerinin savaş ve kavga dillerinden mi etkilendi bilemiyoruz. Ama son dönemlerde üst üste yaşanan bu olaylar bizleri son derece üzmüştür. Bir zamanlar ‘Siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz’ diyerek çıkışlar yapılan bir parti, bugün Suriye için ‘Gelin öldürün’ diye çağrıda bulunuyor. Başkanlarımız bunun etkisinde mi kaldı diye düşünmeden edemiyoruz” dedi."SAYIN BAŞKANA HİÇ YAKIŞMADI"

Karataş açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü: “Dün yaşanan bu olayın hiç beklenmeyen birisinden yani sayın başkan Fakıbaba’dan kaynaklandığının iddia edilmesi bizde şok etkisi yarattı. Zira zorbalığı ve kavgacılığı beklenmeyen, kendisini eleştirenlerden sadece küsecek kadar tepki veren sayın Başkan Fakıbaba’nın böylesine bir fiili saldırıyı azmettirmesi artık Türkiye’nin ne duruma geldiğinin göstergesidir. Barış dilinin özellikle bölgemiz açısından kullanılmasının gerektiğini sıkça söylediğimiz bir dönemde yerel de yaşanan bu olayın faillerini kınıyoruz.

Seçimle göreve gelen ve halk için çalışma sözü veren bir kişinin, halkın eleştirilerini alması gerekir. Fakıbaba da fiili saldırıya uğrayan Urmat’ı sadece dinlemeliydi. Onunda haklı olabileceğini düşünmeliydi. Biz kendisine bunu öneriyoruz. Biraz sakinleşsin. Siyaset, vekillik gibi benzeri her türlü makamın bir sonu ardır. Bunu da hazmetmesi gerekir. Kendisini sükûnete davet ediyoruz, sonuçta halkla kavga olmaz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı